Aby kočky nechodili po květinách

Mít kočku a psa je rozdíl. Zatímco pes je připraven poslouchat svého pána, vůdce smečky, kočka si vždy dělá jen to, co chce sama. A zejména sousedovic kočky dokáží v zahradě na vesnici pořádně potrápit. Nejen špiní, kde se jim to hodí, ale chodí tudy, kudy si sami vyberou. A neberou ohled na to, zda jste tam právě zasadili nové květiny. Když jste právě v zahradě, můžete kočku odehnat. Ale to neznamená, že když tam nejste, že opět si nepůjde svojí stezkou přes váš záhon nebo tam přijde jiná kočka. Chce to radikálnější způsoby.


Základem je kočce znepříjemnit procházku mezi vaše květiny. Domlouvání ani vyhánění nepomůže. Musí sama nechtít tudy chodit. Ale jak přesvědčit všechny kočky, že si mají vybrat jinou trasu přechodu vaší zahradou?

proti kočkám

Využijeme naše oblíbené mulčování. Tedy mulčování půdy okolo rostlin, které brání vypařování vody, růstu plevele a zbavuje nás okopávání. Jen vybereme takový druh mulče, který ani kočkám „nevoní“.

Borové šišky jsou na svých koncích velmi pichlavé. Když jsou suché, jsou otevřené a chůze po nich je pro každou kočku i pejska nepříjemná, konce se jim zapíchávají do tlapek. Nemusíte stát u záhonu a vetřelce od svých kvítků odhánět. Sami rychle pochopí, že tudy cesta nevede a je třeba se vybrat objížďkou.

Borové šišky nasbíráte i ve městech, kde se často vysazují při panelácích. Stačí si vzít jednu či dvě, ale raději čtyři, igelitky, projít se po sídlišti a máte dostatek mulčovacího materiálu, který ozvláštní vaše květinové záhony a pomůže je ochránit před pošlapáním nezbednými kočkami nebo pejsky. Přírodní materiál se časem začne rozkládat, pohnojí záhony, ale není problém průběžně šišky z borovic doplňovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..