Aby pes ze zahrady neutekl

Ať už máte psa na hlídání anebo jako příjemného společníka, musíte dbát na jeho bezpečí i na to, aby neohrožoval sousedy. Když pes uteče z oplocené zahrady, někteří lidé se mohou bát psa,když není spolu se svým majitelem. Ani vám by se nelíbilo, kdyby po vašem pozemku pobíhal cizí pes. A nejde jen o jeho výkaly. Jde i o pošlapané záhony anebo jinou škodu. Jak se postarat o to,a by váš pejsek zůstal na vašem pozemku?


Čím větší pozemek, tím dražší plot. Ale bez plotu to nejde, je potřeba udržet divokou zvěř venku a svého psa uvnitř. Ale i když máte pletivo v dobrém stavu, musíte ho občas zkontrolovat, zad není poškozené anebo podhrabané. Díry v pletivu může udělat i váš pes, jestli se chce dostat za zvěří nebo fenkou. A najít díru v plotě později, než váš pejsek, může být problém.

Zabránit tomu, aby váš pes poškozoval plot anebo využil existující díru na útěk, může elektronický obojek. Tento „systém“ je složen ze dvou částí. Jednu tvoří malá krabička na obojku, kterou nosí pes na krku. Druhou tvoří malá krabička na zdi, připojena do elektrické zásuvky a do které vedou dráty, tvořící smyčku po obvodu pozemku. Podél plotů natáhnete nebo do země zakopete drát, tvořící anténu a vymezující plochu, po které se pes může pohybovat.

Krabička na zdi vysílá do antény signál, který je přijímaný krabičkou na obojku. Když se pes přiblíží k hranici pozemku, vyznačené drátem v zemi, vyšle obojek výstražný signál. Pokud ho pes ignoruje, nepříjemný, ale bezpečný impulz z obojku ho přesvědčí, aby opustil zakázanou zónu. Po velmi krátkém čase každý pes reaguje chytře na výstražný signál a naučí se, kam ještě může a kam už raději ne. Samozřejmě je výhodné vyznačit mu, zejména v prvních dnech, hranice pozemku viditelnými značkami. Osvědčili se žluté označníky pro rostliny.

Síla impulzu z obojku se dá nastavit tak, aby malý pejsek nedostával silné impulzy a velký pes slabé impulzy neignoroval. A také se dá na centrální jednotce nastavit, v jaké vzdálenosti od drátu v zemi je hranice výstražné zóny a korekční zóny.

Potom nemusíte mít obavy z hárajíci sousedovy fenky ani z díry v plotě ve vzdálenějším koutě zahrady. A nemusíte se bát, že by vám pes utekl za kočkou na ulici skrz otevřenou bránu,když couváte autem do dvora. Elektronický plot představuje bezpečí pro vašeho psa i ostatní lidi mimo vašeho dvora.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..