Bydlení ve stylu Afrodity

Při pohledu na fotografie Řecka a jeho ostrovů působí tato krajina, jako by ji i klasické modrobílé domy pohostinných Řeků postavili antičtí bohové. Sluncem zalité zátoky, vůně řeckých specialit a vřelí lidé, to je Řecko. Pokud s láskou vzpomínáte na vaši letní dovolenou v Řecku a s příchodem zimy do našich končin na ní s láskou vzpomínáte, zkuste si kousek Řecka nastěhovat k vám domů.


Jak na to?

Nezáleží, jestli si chcete v řeckém stylu zařídit pouze obývací pokoj, nebo celý dům, ale řecký styl má své specifické charakteristiky, které vám při zařizování v řeckém stylu budou vodítkem a vaší práci vám usnadní. Které to jsou? Řecký typ je charakteristický sněhově bílou základní barvou doplněnou zářivými akcenty modré s doplňky ve sluníčkově žluté a terakotové barvě. Nábytek bývá v dekoru světlého dřeva. Ve středomořských končinách bývají opravdu velká okna, která zabírají celou zeď, což u nás nebývá obvyklé. Snažte se proto pustit do svých domovů pustit co nejvíce světla, a snažte se svá okna zvětšit alespoň opticky. Zapomeňte na tmavé závěsy, použijte dlouhé průsvitné, řecky sněhově bílé záclony a voálové závěsy.

Co se týče podlah a stropů, vraťte se co nejvíce k přírodě, nejlépe klasickou dřevěnou podlahou ze světlého dřeva, která by měla působit tak trochu zašlým, neotesaným dojmem. Stropy by měly být bílé, světlé a vzdušné, pokud na nich přiznané trámy, obruste je a dbejte na to, aby dřevo působilo, co možná nejsvětlejším dojmem. Na zdi použijte světlé obklady z přírodního kamene. Zapomeňte na tapety! Ty nemají ve středomořském řeckém stylu naprosto co dělat!

Barevná paleta

Řekové zkrátka milují bílou a modrou, proto byste měli při zařizování v řeckém stylu měli používat bílou, tyrkysovou, azurovou, kobaltovou, světle modrou, světlounce zelenou. Na polštářky, či drobné zařizovací předměty, jako jsou například vázy, použijte akcenty žluté, citrónové a pískové. K řeckému stylu se báječně hodí rostliny v terakotových květináčích, či drobné ozdobné sošky v terakotové barvě.

Nábytek

Řekové milují komody, na kterých si mohou vystavovat svoje dekorace a vzpomínkové předměty a dekorativní svícny. Na rozdíl od italského stylu bydlení, preferují Řekové světlý nábytek, nebojí se použití proutěných křesel a židlí ani v interiéru. Křesla jsou s vysokými opěradly, nadýchaná a hlavně pohodlná. Nezřídka jsou na nich použity přírodní hrubé textilie, jako je například hustě tkaná přírodní nebělená bavlna.

Doplňky

Na pohovku můžete umístěte spoustu polštářů a ozdobte konferenční stolek prostornou miskou na ovoce. Husté velké koberce vyměňte za kusové. Nejlépe takové, které působí dojmem tkaného starodávného, nebo s proužky – jak jinak než modrobílými. Prostor doplňte akcenty citrónové či tmavě vanilkové žluté, pro nás Středoevropany tato kombinace vypadá celkem nezvykle, ale uvidíte, jak žlutá jinak modrobílý pokoj pomůže rozzářit. Vnese do pokoje zařízeného v řeckém stylu kousek slunce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..