Co nesmí chybět na zahradě. Od stromů až po terasu či bazén

Pokud bydlíte v rodinném domě, je potřeba se zajímat také o to, co by nemělo chybět na žádné zahradě. Rodinný dům není jenom o samotném domě. Je spojen se zahradou a chcete-li dosáhnout krásného bydlení, pak je na místě věnovat více času i venkovním prostorům. Jedině tak docílíte perfektního bydlení, které vám následně bude závidět každý kolemjdoucí. Konec konců zahrada je svým způsobem vaše vizitka. Je to místo oázy a klidu, kde rádi trávíte čas, a to především v letních měsících. Jestliže na zahradě máte bazén, o to větší důvod se postarat o celkový dojem.


Co nesmí chybět na zahradě?

Každý preferuje jiné věci, které by neměli na zahradách u rodinného domu chybět. Někdo by se neobešel bez ovocných stromů, někdo zase bez výše uvedeného bazénu. Záležet bude na tom, kdo rodinný dům a zahradní prostory využívá. Na druhou stranu i zahrada by měla mít jistý řád, kterého je potřeba se držet. Určitě netoužíte po prázdné zahradě, jež si nikdo nevšimne. Jestliže chcete svou zahradou okouzlit nejenom návštěvu, ale i kolemjdoucí, pak byste ji rozhodně měli věnovat pár volných minut. Sami uvidíte, že pár desítek minut práce denně udělá ze zahrady opravdovou oázu.

Tu vám poté bude skutečně každý závidět. Nemusíte být nutně zahradní architekti, abyste si dokázali základy úprav provést svépomocí. Vše je pouze o tom, nastudovat si jisté parametry a body. Pojďme se nyní podívat na to, co patří k základním prvkům každé zahrady. V první řadě by na zahradách neměly chybět stromy. Ty patří k úplným základům. Mimo jiné se starají o jakousi pozitivní energii a celkové prostory. Nemusí se nutně jednat čistě jen o ovocné stromy. Zkuste je kombinovat s klasickými, například v měřítku 50:50. Uvidíte, jak vaše zahrada oživne.

Keře, rostliny a zelenina!

Zůstaneme u zeleně. Zahrada se totiž rovněž neobejde ani bez keřů a rostlin. Opět je zkuste zasadit na krásných místech. Snažte se s tímto bodem více pohrát, aby rostliny tvořili jistý řád. Vyhraďte si prostor na zahradě, kde zasadíte jeden druh rostliny a následně pokračujte s dalšími místy. Uvidíte, jak následně bude vaše zahrada krásně barevná. Pokud zvolíte rostliny i do zimního období, vaše barvy vás neopustí ani v těch největších mrazech. Keře se snažte zasadit například podél plotu, čímž klasický plot zakryjete živým. Tím získáte v neposlední řadě i větší pocit soukromí a bezpečí.

Máte volný placek na zahradě? Na co čekáte? Vlastní zelenina a ovoce se budou vždy hodit. Řeč je například o rajčatech, paprikách, salátu nebo borůvkách či malinách. Pochopitelně je nutné si nastudovat, jaké druhy ovoce a zeleniny se snesou a jaké naopak ne. Jinak vám hrozí, že vámi zasazené ovoce a zelenina neporoste podle původních představ. Na zahradě můžete udělat i zajímavou cestičku, kterou vytvoříte například z kamenů, písků nebo dlažby. Vše je čistě jen o hraní a konečný výsledek tedy bude na vás. Máte rádi letní měsíce? Pak nesmíte zapomenout na bazén a terasu. Vaše zahrada získá úplně jiný nadhled. Vše je pochopitelně otázkou času a financí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..