Co udělat na zahradě během podzimního období

Podzim je o pečování zahrady. Jde o období, kdy je důležité svou zahradu v žádném případě neignorovat a věnovat ji tak maximální možnou péči. Jedině tak dojdete k pozitivnímu výsledku, po kterém toužíte. Zahrada je vlastně místo, které vidí nejenom vaše návštěva, ale i kolemjdoucí lidé. Pokud si chcete zachovat zahradu krásnou a bez různých nečistot, pak je potřeba se ji věnovat. Jaké kroky je důležité udělat na podzim? O tom se rozepíšeme v následujících odstavcích. Nemusíte se ničeho obávat, jde o pár základních rad, kterých by se každý zahrádkář měl držet.


 

Pokud je venku ještě relativně slušné počasí, posekejte naposledy zahradu. To je krok číslo jedna, kterého by se měl držet každý majitel rodinného domu a zahrady. Jakmile přijdou nižší teploty, sekání trávy neprovádějte. Zároveň je dobré postříkat trávník různými prostředky proti zimním plísním a škůdcům. Tak si zachová trávník svou kvalitu. Neuškodí ani trochu kompostu. Kompostování provádějte pomocí speciálního nářadí. Jedině tak si nezanecháte na své zahradě nečistoty.

Listí a rytí

Mezi další dva body patří shrabování listí. To nejspíš budete provádět každý den, protože chvíli trvá, než opadá veškeré listí ze stromů. Kromě toho jsou venku ještě příjemné teploty. O to horší je tento proces. Nezapomeňte také na rytí všech záhonků, jež to vyžadují. Zrytí se týká zejména záhonu po zelenině nebo menších rostlin, které jsou určené pro jarní nebo letní období. K závěru proveďte také hnojení. Opět pomocí různých prostředků. Každý druh zeleniny nebo rostliny vyžaduje jiný druh hnojení. Na to si rovněž dávejte pozor.

Zalévání a sázení ovocných stromů

Dále se zaměřte na časté zalévání rostlin. Pro jejich výživu je to nezbytně nutné. Věděli jste také, že je podzim ideální období pro sázení nových ovocných stromů? Máte jich na své zahradě málo nebo jste byli nucení nějaké z nich pokácet? Myslíte si, že další ovocné stromy již nepotřebujete? Zamyslete se nad tím, k čemu vám taková zahrada je, pokud na ní nemáte dostatečné množství ovocných stromů. Využijte této příležitosti a zkuste zasadit nové ovocné stromky. Když už se do péče o zahradu pouštíte, tak alespoň pořádně.

Péče o rostliny

Máte na zahradě rostliny, které nemají rády mráz? Tyto rostliny přeneste na místa, která s mrazem nepřijdou do kontaktu. Jiné rostliny, jež nemají problém s nižšími teplotami přikryjte pomocí textilie. Jedině tak je ochráníte proti chladnějším nocím. Rostliny, které přenesete dovnitř je potřeba důkladně a pečlivě seříznout. Musíte myslet na to, že jde o velkou změnu, co se týče teplot pro danou rostlinu.

Přichází mrazy? Uzavíráme přívod vody

Na závěr je dobré uzavřít přívod vody, jestliže teploty klesnou k nule. Zároveň vypusťte všechnu vodu, která zůstala například v kohoutcích nebo hadicích. Tím je ochráníte před popraskáním a zamrznutím. Jinými slovy tak prodloužíte jejich životnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..