Dětský nábytek, který nenudí

Při výběru svého nového domu často věnujeme hodně pozornosti jeho vzhledu, klademe důraz na uspořádání místností jako jsou obývák, kuchyně nebo koupelna. Ale myslíme dostatečně i na své děti a zařízení jejích pokojů? Bereme do úvahy skutečně jejich zájmy a potřeby, nebo realizujeme jen své představy? Jak by měl vypadat moderní a účelný dětský pokoj?

Nesmíme zapomínat, že děti rostou a s nimi by měl růst i jejich pokoj. Malým dětem stačí menší postel, zato více hraček i úložných prostorů pro ně, studenti už potřebují více místa na přípravu do školy. Protože pokoje našich potomků v sobě spojují ložnici i obývací pokoj a přijímají v něm i návštěvy svých kamarádů, musí být jejich pokoje opravdu praktické. A samozřejmě moderní, na to si mládež potrpí.

Svěží barvy zdůrazní materiály, které se lehce udržují. To je základ pro kvalitní dětský nábytek. Druhým důležitým prvkem je modularita. Jak děti rostou, touží po změně i ve svém pokoji a často stačí vyměnit pár kousku nábytku a pokoj hned vypadá jinak. Tato postupná výměna nám ušetří peníze a současně zajistí vždy moderní nábytek v dětském pokoji.

detsky-pokoj-pegas-10

Jak roste dítě, není potřeba jen větší postel, ale správnou výšku musí mít i židle a pracovní stůl. Dobrá židle do dětského pokoje umožňuje plynulé nastavování výšky sedáku a zdravé sezení bez deformování zad. Stejně tak i psací stoly pro dětské pokoje dovolují nastavení do více poloh. Umístění tak, aby světlo dopadalo při psaní pravou rukou z levé strany, ale nevytvářelo odlesky na displeji počítače, ulehčí psaní školních úkolů. Přirozené světlo od okna vhodně doplníte stolní lampou s možností nastavení sklonu stínítka. Barvu stínítka vybírejte s ohledem na celkové barevné ladění pokoje, bude tak nejen účelným, ale i vzhledovým doplňkem.

Malé děti si rádi hrají na zemi, hrubý koberec pomůže k lepší tepelné izolaci podlahy a zabrání nachlazení. Množství hraček pomůže uklidit několik šuplíků vhodné velikosti. Mladé dívky však raději své hračky staví na odiv, proto jsou pro ně vhodnější poličky na stěnách nebo ve skříňkách. Rovněž tak poslouží pro odkládání knížek a časopisů.

Při zařizování dětského pokoje mějte vždy na paměti vkus svých dětí a vybírejte kvalitní dětský nábytek, který bude dlouho a dobře sloužit a který poroste spolu s dětmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Jeden komentář k Dětský nábytek, který nenudí

  • Jana Kloučková  napsal:

    Moc hezké, my jsme dětem pořídili zelenkavě modrý pokoj. 🙂

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..