Díky rodinnému domu si snadno můžete vytvořit pasivní příjem

Pokud přemýšlíte nad koupí nemovitosti, kterou byste rádi následně pronajímali, je potřeba si uvědomit několik věcí. Téměř každý investor se pouští do koupě menších bytů, protože v nich vidí vyšší potenciál. Na jednu stranu je tento názor založen na pravdivých zkušenostech, ovšem proč nevyzkoušet změnu? Co takhle pořídit si vlastní rodinný dům? Nemusíte jej poté pouze pronajímat, ale v případě výhodné nabídky ho okamžitě prodat, samozřejmě se ziskem.


Vzpomeňte si na developerské projekty

Určitě většina z vás ví, jak fungují developerské projekty. Za vidinou finančních prostředků se pouští do projektu staveb. I přes to, že jde většinou o bytové jednotky, sem tam se objeví také rodinné domy nebo vily. Rodinné domy jsou tak často velmi podobné a postavené jen z jednoho důvodu, aby je okamžitě při dokončení dokázali prodat. Tak stejně můžete uvažovat také vy. Začít se dá s pronajímáním. Jakmile přesáhnete svou částku, lze ho nabídnout k prodeji.

Jak jste si mohli všimnout, nemovitosti v posledních letech míří cenově nahoru. Nemovitost, kterou jste v minulosti pořídili za 1 milion a 200 tisíc korun dnes koupíte minimálně o 400 tisíc dráž. Nemusíte se bát, že by to neplatilo i v podobě rodinných domků. Zvlášť v momentě, kdy se jedná o novostavbu, která na hodnotě rozhodně neztrácí.

Jak vybrat vhodný rodinný dům k pronájmu/prodeji?

Vhodný rodinný dům by měl být nově postaven. Nepořizujte za nízké finanční prostředky dům, který je potřeba zrekonstruovat nebo jinou formou opravovat. V konečném důsledku by se vám prodražil. V žádném případě při rozhodnutí, že si necháte postavit novostavbu se do tohoto procesu nepouštějte svépomocí. Tato volba by se vám rovněž mohla nehezky prodražit. Existuje několik způsobů, jak na samotné stavbě ušetřit, a přesto ji kvalitně postavit.

Máte už jasno, že jste se rozhodli pro pronájem nebo okamžitý prodej rodinného domu? Jste sice na začátku cesty, ale lidé jsou na konci ochotni zaplatit vyšší finanční prostředky, než byla pořizovací cena, protože nemusejí na nemovitost čekat. Při výběru kvalitní firmy se totiž stavby dočkáte až za několik měsíců. Podobně je to i u pronájmu. Nájemci jsou rádi za nové věci a za prostory, které nikdo nikdy neobýval. V takovém případě jsou ochotni si za kvalitu připlatit.

Stavba na klíč se vám prodraží

Stavba na klíč je sice ze strany pohodlí tou nejrozumnější, ale zároveň i nejdražší. V dnešní době si můžete objednat stavební firmy i bez využití této stavby. Poptejte se jich, zda nepotřebují pomoc. Při stavebním dozoru máte jistotu, že proces, který uskutečníte bude správně a vám se přitom nic nestane.

S pronájmem začněte až ve chvíli, kdy bude rodinný dům řádně dostavěn a připraven k bydlení. Nehledejte zájemce během stavebních prací. Nájemci snadno poznají, že vám jde pouze o rychlý pronájem. Vše má svůj čas a pokud uděláte veškeré kroky správně, můžete si tak vybudovat pasivní příjem. Při prodeji si naopak přijdete na zajímavé finanční prostředky, samozřejmě za patřičnou dřinu a čas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..