Kategorie Dílna

Malujeme byt svépomocí

Péče o byt může být různá. Někteří si ani sami nevymění vadnou žárovku bez zavolání odborníka, jiní se snaží i stavební úpravy dělat svépomocí. Nechceme tady řešit, co je lepší, protože bychom se pravdy asi stejně nedopátrali. Pokud ale chceme na bytě neustále něco kutit, měli bychom vědět, že na některé práce jen odvaha nestačí.

Pokračování článku

Pásová pila – užitečný pomocník do dílny

Který kutil by netoužil po dokonale vybavené dílně. Zvláště ten, kdo často pracuje se dřevem, vyrábí si sám dokonce i nábytek, nebo alespoň občas nějakou poličku, hračku pro děti nebo jiný výrobek ze dřeva. Pro profesionála i amatérského truhláře je velice užitečným pomocníkem v dílně pásová pila.

Pokračování článku

Jak si poradit s vrzajícími dveřmi

Pokud čelíte neustálým dotazům vaší manželky, kdy už konečně přestanou ty dveře vrzat, může vás uklidnit, že nejste sami. Výmluvy na nedostatek času či na chybějící vhodné mazivo samozřejmě dlouho neobstojí.

Pokračování článku

Správné vrtání do dřeva

Čisté vrtání do dřeva a dřevěných materiálů není žádná věda, ovšem důležité je vybrat správný vrták. Nejedná se pouze o průměr, ale o různé konstrukce, které jsou určeny jen k určitým úkonům. Kutilové volí často jednoduchou cestu a do dřeva vrtají i vrtákem na kámen či ocel.

Pokračování článku

Zahradní skříň na nářadí

Připadá-li vám zahradní kůlna zbytečně velká pro pár kousků nejnutnějšího zahradního nářadí, můžete si postavit malý přístřešek. Snadno v něm uschováte rýč, lopatu, hrábě, květináče, granulované hnojivo a další drobnosti. Navíc takový přístřešek dobře sedne ke každé domovní stěně.

Pokračování článku

Kreativní zkrášlování stěn

Byt si můžete zkrášlovat různým způsobem. Například stěny můžete přemalovat jednoduše tak, že si zajdete do nejbližších stavebnin nebo hobymarketu a nakoupíte barvy, štětku či váleček. Ovšem toho, co stojí za vyzkoušení a objevování, je mnohem víc.

Pokračování článku

Pítka a krmítka: přitáhněte na zahradu ptactvo

Probouzet se od jara do podzimu a slyšet veselý ptačí křik je rozhodně lepší, než slyšet startování aut a pouliční ruch. Kdo má zahradu, může přispět k udržení i rozšíření ptačí populace, která se díky civilizaci stále zmenšuje.

Pokračování článku

Pracovní oděvy se vám neztratí. Hodí se na doma i na ven.

Je mnoho důvodů, proč doma využijete pracovní oděv. Zejména pokud rádi zkrášlujete svůj dům či zahradu. Je jasné, že při takových pracích se snadno ušpiníte a právě v této chvíli oceníte kvalitní speciální oblečení, které je pro takovou činnost více než vhodné. Navíc má pracovní oděv ještě jednu velkou výhodu. Může ochránit i vaše zdraví. Zmínit můžeme jeden příklad za všechny, a to je řezání pilou. Stačí chvilka a neštěstí je tu. Se speciálním protipořezovým oblekem můžete zabránit ošklivému zranění, které může zanechat i trvalé následky.

Pokračování článku

Vybíráme kompresor

Mít vlastní kompresor ve své dílně nebo garáži, přináší mnoho výhod. Stlačený vzduch se hodí k připojení různého pneumatického nářadí, nebo jej lze využít při ofukování nečistot, při lakování autosoučástek, zahradního nábytku a dalších předmětů. Výběr kompresoru záleží na způsobu a intenzitě používání.

Pokračování článku

Kvalitní vybavení pro údržbu i provoz rodinného domu

Všechny výhody bydlení v rodinném domě, jako jsou velká obytná plocha, vlastní zahrada s ovocnými stromy i bazénem, garáž a domácí dílna jako i klid a pohodlí, jsou kompenzovány tím, že o chod domu se nestará správcovská společnost jako v bytovce, ale leží to na našich bedrech. I když na hodně prací objednáváme specializované firmy, je dobré mít doma nářadí a vybavení od spolehlivého dodavatele kvalitních výrobků.

Pokračování článku