Kategorie Stroje a nářadí

Pásová pila – užitečný pomocník do dílny

Který kutil by netoužil po dokonale vybavené dílně. Zvláště ten, kdo často pracuje se dřevem, vyrábí si sám dokonce i nábytek, nebo alespoň občas nějakou poličku, hračku pro děti nebo jiný výrobek ze dřeva. Pro profesionála i amatérského truhláře je velice užitečným pomocníkem v dílně pásová pila.

Pokračování článku

Zahradní skříň na nářadí

Připadá-li vám zahradní kůlna zbytečně velká pro pár kousků nejnutnějšího zahradního nářadí, můžete si postavit malý přístřešek. Snadno v něm uschováte rýč, lopatu, hrábě, květináče, granulované hnojivo a další drobnosti. Navíc takový přístřešek dobře sedne ke každé domovní stěně.

Pokračování článku

Vybíráme kompresor

Mít vlastní kompresor ve své dílně nebo garáži, přináší mnoho výhod. Stlačený vzduch se hodí k připojení různého pneumatického nářadí, nebo jej lze využít při ofukování nečistot, při lakování autosoučástek, zahradního nábytku a dalších předmětů. Výběr kompresoru záleží na způsobu a intenzitě používání.

Pokračování článku

Kvalitní vybavení pro údržbu i provoz rodinného domu

Všechny výhody bydlení v rodinném domě, jako jsou velká obytná plocha, vlastní zahrada s ovocnými stromy i bazénem, garáž a domácí dílna jako i klid a pohodlí, jsou kompenzovány tím, že o chod domu se nestará správcovská společnost jako v bytovce, ale leží to na našich bedrech. I když na hodně prací objednáváme specializované firmy, je dobré mít doma nářadí a vybavení od spolehlivého dodavatele kvalitních výrobků.

Pokračování článku

Na opravy domu jen s kvalitním nářadím

Když bydlí v domě domácí kutil, tak si rozhodně nemůže stěžovat na nudu. Nemusí se vždy jednat jen o opravy domu. Domácí dílna, děti a zahrada skýtají mnoho příležitostí, jak projevit svoji šikovnost, invenci a lásku k dřevu nebo kovu. Výroba dětských hraček, pergoly nebo květinových zástěn se neobejde bez kvalitního ručního a elektrického nářadí a dobře vybavená dílna je pýchou každého šikovného muže. Kde nejlépe nástroje a nářadí nakupovat?

Pokračování článku

Elektrická pila v zahradě

Při pěstování ovoce nebo révy v zahradě neobejdeme bez tvarování stromů a vinné révy. Ať už děláme letní řez nebo podzimní řez nebo jakýkoli jiný výchovný řez stromů, potřebujeme kvalitní nářadí. Malé ruční nůžky nebo velké pákové nůžky. No a na hrubé větve pilu. Co může být někdy docela namáhavé. Jak si při tom pomoci?

Pokračování článku

Pěkně od podlahy

Nebojte se, nebudeme vás lákat na kompletní rekonstrukci vašeho domu ani na výměnu nedávno položené podlahy na novou. Jen chceme připomenout, zda jste nezapomněli na pravidelný jarní úklid. A navrhneme vám, jak to udělat, aby to nebyla dřina.

Pokračování článku