Hydroizolace spodní stavby

Průnik vlhkosti z vnější strany sklepního prostoru může být značná komplikace. Zejména ve chvíli, kdy plánujete sklepní prostory zrenovovat a využívat je jako plnohodnotnou místnost. Místa v domě není nikdy dost, s čímž může pomoci právě renovace sklepních prostor, ze který lze udělat obyvatelné, útulné a jedinečné místnosti. Může se jednat o bar, pánskou místnost s kulečníkem, posilovnu, klubovnu či jen například skladovou místnost pro uložení všemožných věcí.

Ať tak, či tak, v každém případě chcete, aby nově nanesená omítka vypadla dlouho jako nová a rozhodně na ni nechcete za několik dní vidět vlhkostní mapy či plísně.

Vlhkostní mapy na stěnách

Vlhkostní mapy ve spojitosti se sklepními prostory nejsou bohužel nikterak ojedinělou záležitostí. Důvod je prostý. Sklepní zdivo nacházející se pod úrovní okolního terénu je díky nemožnosti dýchání mnohem náchylnější právě na projevy vlhkosti. Takovéto zdivo musí být důkladně ošetřeno, aby dokázalo okolní vlhkosti účinně vzdorovat.

Již při výstavbě objektu by se na tyto věci mělo myslet a aplikovat kvalitní vodoodpudivou vrstvu v podobě kvalitní hydroizolace. Hydroizolační vrstva tak zdivo pod úrovní terénu uchrání a zabrání tak jeho destrukci.

Dodání hydroizolační vrstvy

Pakliže hydroizolace chybí nebo již neplní svoji funkci, existují způsoby, jak ji lze dodatečně aplikovat. Technicky se však jedná o náročnou disciplínu, která vyžaduje značné zkušenosti. A to jak teoretické, tak praktické. Jedná se totiž o zdivo objektu, které nesmí být při prováděných pracích z hlediska statiky nijak poškozeno.

Hydroizolace spodní stavby se následně provádí odkopem terénu podél zdiva v dostatečné hloubce a šířce. Následně se pomocí specializovaných postupů dodá hydroizolační vrstva. Aplikace hydroizolace spodní stavby se skládá z řady složitých úkonů, vedle kterých stojí i nutné technologické přestávky, které celý proces trochu komplikují. Výsledkem je ale spolehlivě ošetřené zdivo proti vlhkosti, kdy již během krátké doby jsou vidět první pozitivní výsledky. Rekonstrukce vnitřních prostor tak může bez starostí začít.

Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..