Jak efektivně uskladnit úrodu

Koncem léta je radost chodit do zahrádky. Obsypané stromy, obtěžkané keříky, všude dozrává ovoce a zelenina. A zanedlouho už budou zralé i hrozny. Užijeme si vitamíny i sladké chutě, vychutnáme šťavnaté broskve, hrušky nebo osvěžující jablka. Snídaně nám zpestřují červená a voňavá rajčata i zelená paprika. Léto je zkrátka v zahradě obdobím hojnosti. A to až takové, že často nejsme schopni s celou rodinou zkonzumovat tolik úrody, kolik se jí najednou urodí. Musíme ji uložit do zásoby. Jak na to?


Takže léto je kromě období sklizně i dobou její konzervace. V zásadě používáme pro zeleninu nakládání a výrobu čalamády, tedy výrobu kyselé chuti a pro ovoce kompotování a vaření povidel, tedy výrobu sladké chuti. Lidé věří, že konzervací si odkládají vitamíny na zimu. No my dnes již víme, že při teplotě 70 ° C přichází o život vitamín C a i ostatních jich mnoho nepřežije. Takže konzervování nakládáním a sterilizování je spíše odkládání energie a potravy na zimu, než zdraví. Naším předkům takové počínání zajistilo přežití.

Další šetrnou možností je sušení ovoce. Buď na vzduchu ve stínu nebo elektrickou sušičkou. Ovoce se zbaví velkého množství vody, zůstane jen vláknina, vitamíny a cukr. Koncentrovaný cukr na jednotku hmotnosti, takže opatrně v zimě, abyste příliš nepřibrali 😉 Sušené ovoce je třeba uložit ve vakuových sáčcích nebo nádobách, aby opět nenabralo vzdušnou vlhkost a nezačalo plesnivět.

Když už máte všechno naložené, zavařené a nasušené, přijde na řadu otázka, kam to všechno uložit. Příliš mnoho skleněných zavařovacích sklenic, kompoty jsou v každé skříni a ještě i na ní. Řešením by bylo sklepnout do sklepa nebo pod schody dřevěný regál, ale tento sám o sobě zabírá příliš místa. Efektivním řešením je navrhnout si účelný regálový systém do místnosti, kterou právě máte k dispozici a využije tak beze zbytku prostor. Navrhnete si přesně takový regál, který sami potřebujete. V krátkém čase vám výrobce doručí objednané díly, rychle je sestavíte a kompoty a marmelády vám přestanou padat ve spíži na hlavu.

Když už jsme se celý rok starali o naši zahrádku, v době sucha pečlivě všechno polévali, byla by škoda nyní celou úrodu nechat jen tak. Po sklizni a konzervaci si ji uložte na váš nový regál a kdykoliv ji máte k dispozici. Pro sebe, pro děti, pro vnoučata.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..