Jak pěstovat ředkvičky, které nepálí

Přemýšleli jste někdy, proč jsou červené ředkvičky jednou šťavnaté a sladké a jindy zase štiplavé? Rádi byste vypěstovaly vždy jen ty sladké a chcete se vyhnout tomu, aby vaše ředkvičky štípaly? Jak si vybrat správné semínka v obchodě nebo jako koupit na trhu pouze ty sazenice, které nebudou při konzumaci pálit? Co je třeba udělat, aby ředkvičky z vašeho záhonu nepálili?


Mezi zahrádkáři se traduje, že jsou dva druhy červených ředkviček. Sladké a pálivé. A že je často dílem náhody, jaké ředkvičky semena budou v sáčku, který koupíte na jaře před výsevovem do svých záhonů. Podepřené je to důkazem, kdy dvě sousedky kupují spolu z jednoho regálu stejné osivo zeleniny a jedna dopěstuje ředkvičky pálivé a druhá ne.

Pravda je někde jinde. Semena ředkviček i ředkvičky samotné jsou pouze jednoho druhu. Zda budou sladké nebo budou při pojídání štípat, záleží od našeho způsobu pěstování. Od zalévání.

uroda

Pokud během růstu a zrání mají pravidelný přísun vody, ředkvičky plynule zvětšují svůj objem, tak docílíme výsledek, že červené ředkvičky budou sladké. Když během růstu ředkvičky zaléváme, pak ale na pár dní omezíme přísun vody a později opět začneme rostliny na záhoně zalévat, během růstu se změní ředkvičky na pálivé. Toto nastane po opětovném přísunu vody, kdy začnou opět růst.

Tedy i tehdy, když po vlahých týdnech přijde několik dní sucha, kdy jsme „zapomněli“ sazenice zalévat a opět přijde vlhké počasí s deštěm.

Pokud tedy chcete mít vaše ředkvičky bez štípání, musíte jim zajistit pravidelný přísun vláhy nebo po období sucha je posbírat před deštěm. Kromě pravidelné zálivky pomůže, když záhon, na kterém pěstujete ředkvičky, nebudete stále okopávat a udržovat sterilně čistý od plevele. Místo toho ho zasypte vrstvou slámy nebo posečené trávy. Ta zabrání růstu plevele, který nebude mít světlo a současně zabrání vysychání zeminy. Ta na povrchu neztvrdne a nebudete ji muset okopávat. Vy budete mít v zahrádce méně zbytečné práce a současně sladké a šťavnaté plody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..