Jak pěstovat růže

Růže bývá právem označována za královnu zahrad. Každý majitel zahrady, nebo i malé předzahrádky před svým domem touží pokochat se krásou růží a pochlubit se jimi i všem kolemjdoucím a hostům. Dnes je vyšlechtěno již na stovky druhů růží, takže si každý vybere, nebo může kombinovat nejrůznější druhy a barvy.


Pěstování růží není příliš náročné, ovšem vyžaduje to dodržení určitých zásad a vytvoření optimálních podmínek pro zdárný vývoj a krásné květy růží. Základní podmínkou pro pěstování růží je slunné stanoviště s mírným prouděním vzduchu. Růže se mohou pěstovat v nížinách i v podhůří. Pro chladnější kraje jsou vyšlechtěny mrazuvzdorné odrůdy. Všechny růže mají rády slunce, ale nesnášejí sluneční úpal. Nejlepší půdou je hlinitopísčitá a lehce nakyslá s dostatkem vláhy a živin.

Nejvhodnějším obdobím sázení růží je jaro, konkrétně březen až květen, nebo podzim od října do půlky listopadu. Když navštívíte třeba v létě nějakou výstavu, kde se prodávají kontejnerové růže, nemusíte se bát je doma hned vysadit. Výhodou těchto kontejnerových růží je fakt, že je vidíte nakvetlé.

Bouquet_de_roses_roses

Musíte ovšem více dbát na jejich přiměřenou zálivku a ochranu před přímým sluníčkem. Celý kontejner je dobré ponořit na pár minut do vody a pak sazenici vyklepnout z kontejneru a zasadit do předem připravené jámy. Ta by měla být dvakrát tak široká a hluboká než je kořenový bal. V případě sazenic bez balu připravte jámu alespoň 60 cm hlubokou a dostatečně širokou. Sazenice se umísťují do půdy tak, aby místo štěpování bylo asi 5 cm pod úrovní terénu.

Rose_Amber_Flush_20070601

Zpočátku vegetace je dobré zapravit do půdy speciální hnojivo s obsahem rohoviny, nebo také kostní moučku. Pravidelně pak přihrnujte vyzrálý kompost a na podzim řádně uleželý nebo granulovaný hnůj. Před zimou pak důkladně přihrňte zeminu do výšky tak 20 cm a přidejte chvojí. Růže jsou krásnou ozdobou každé zahrady, mohou s nimi začít i nezkušení zahrádkáři a dočkat se krásné úrody květin, které se stanou stylovou dekorací každé zahrady.

Zdroj obrázků: wikipedia.org


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..