Jak skladovat dřevo na zimu

Blíží se zimní období a někteří majitelé rodinných domů už vykupují dřevo, které bude sloužit k tomu, aby si mohli zatopit. Je to pochopitelné, protože ceny se neustále mění a za necelý měsíc tak může být cena dřeva na zcela jiné úrovni. Pokud ale nevíte, jak takové dřevo do zimního období skladovat, poradíme vám. Skladovanost dřeva je základem toho, aby následně dřevo dobře hořelo. V opačném případě jste zbytečně vyhodili své finanční prostředky z okna. O dřevo je potřeba se postarat. Jedině tak vám zajistí tu správnou hořlavost.


Skladujte dřevo správně aneb začínáme

Dřevo musíte umět skladovat. Pouze při správném skladování vám bude hořet podle vašich představ. Skladujete dřevo a začínáte od země? Další dřevo už ale pokládáte na předchozí špalky? Dopouštíte se chyby, protože žádné dřevo se nesmíří s tím, že leží na zemi. Zajímá vás proč? Je hned několik důvodů. Tím nejzásadnějším je fakt, že dřevo ležící na zemi může být napadeno plísní. To už bývá následně obrovský problém, protože plíseň se může velice rychle rozrůstat i na ostatní špalky.

Dřevo ležící na zemi ale může chytit také houba. I v tomto případě se jedná o relativně zásadní problém. Dřevo není možné poté použít. Jeho účinnost už totiž nebude taková, jako na samotném začátku. To je základní pravidlo číslo jedna. Myslete na to, že za dřevo utrácíte vysoké finanční prostředky. Správným skladováním prokážete, že si toho vážíte. Mimo jiné si tím následně skutečně budete moct zatopit. S poškozeným dřevem už vám to bohužel nepůjde.

Dřevník nebo palety

Postavit si můžete obyčejný dřevník se stříškou. Stříška je v tomto případě úplným základem. Chrání dřevo před různými změnami, co se týče počasí. Jestliže ale nemáte možnosti na to, postavit si obyčejný dřevník, hravě si vystačíte i s dřevěnou paletou. Dřevo je možné skladovat na dřevěné palety. Tím zajistíte dostatečné větrání ze spodní částí, jež je děrovaná. Nikdy nepřekrývejte dřevo plachtou. U dřevníku je skvělým způsobem výše uvedená stříška. U dřevěné palety se snažte najít suché místo s ochranou proti dešti. Plachta je svým způsobem past, protože vlhkost nemá kam odcházet. Díky plachtě tak bohužel opět dochází k tomu, že se voda nemá kam odpařovat a dřevo začne plesnivět.

Nekupujte velké množství dřeva

Z předchozích let víte, kolik dřeva přibližně potřebujete. Ano, není špatné mít nějaké to dřevo v záloze. Tato záloha by ovšem neměla být na druhou stranu příliš vysoká, protože v momentě, kdy na scénu přijde jarní období, přebytečné dřevo vám zůstane. To lze pochopitelně dále skladovat, ale máte o starost navíc. Pokud se dřeva zbavíte do posledního špalku, nemusíte dále řešit skladovatelnost přebytku. Následně se tak můžete věnovat rodinnému domu, jako takovému.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..