Jak vyměnit vodovodní baterii

Občas si vzpomenu na román Betty McDonaldové, ve kterém po celodenní námaze vybudovali vodovod do kuchyně a večer usínali při rajské hudbě – zvuku kapajícího vodovodního kohoutku. V našich domech takový zvuk nevěstí nic dobrého. V první řadě je to technický problém a zadruhé nás stojí peníze v ročním vyúčtování. Je to signál pro výměnu vodovodní baterie.


Kupodivu stále je mnoho domů, kde jsou instalovány staré baterie a ventily v koupelně nebo kuchyni. Klasické gumové těsnění je třeba v nich pravidelně měnit, jinak propouštějí vodu a zanedbání jejich údržby vede k poškození sedel ventilů, což způsobuje ještě větší úniky vody. Další ztráty způsobuje nutnost pokaždé mixovat poměr teplé a studené vody, takže mnoho lidí raději nechá chvíli vodu téct bez užitku. Tato pohodlnost je pak stojí další peníze za vodu a její ohřev.

faucet

Přitom výběr úsporných baterií je velmi široký. Když rekonstruujete koupelnu, nevzhledné umyvadlo vyměňte za nové a elegantní a doplňte ho stojánkovou pákovou baterií. Nezabere mnoho místa, ale ušetří spoustu peněz a tak se vlastně zaplatí sama.

Pákové baterie umožňují snadno a rychle namíchat poměr teplé a studené vody a kdykoliv tok vody zastavit a po chvíli opět pustit s toutéž teplotou vody, jako před chvílí. Neztrácíte ani peníze, ani čas. Zvláště výhodné jsou pákové baterie v kuchyni při mytí nádobí. Tím, že nemusí téci voda nepřetržitě, snížíte náklady na domácnost.

Vyměnit starou vodovodní baterii za pákovou je rychlé a jednoduché pro každého instalatéra. Stačí si jen vybrat ze široké nabídky tvarů a rozměrů, důležitá je zejména délka výtokové trubice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..