Kreativní zkrášlování stěn

Byt si můžete zkrášlovat různým způsobem. Například stěny můžete přemalovat jednoduše tak, že si zajdete do nejbližších stavebnin nebo hobymarketu a nakoupíte barvy, štětku či váleček. Ovšem toho, co stojí za vyzkoušení a objevování, je mnohem víc.


Úprava místností je pro správného kutila potěšením a současně výzvou, aby dal průchod své fantazii a otestoval nové techniky a barevné kombinace. Pokud jde o výrazné barvy a vzory, rozhodně by neměly být všechny čtyři stěny uniformní. Mnohem většího efektu lze často dosáhnout, když se opticky vyzdvihne jen jedna stěna, nebo dokonce jen její určitá část.

Jaké barvy zvolit

Všechno je vždy především záležitostí osobního vkusu a záleží je na vás, zda upřednostníte odvážné barvy, jako je červená nebo oranžová, nebo spíš pastelové tóny. Ať tak, či onak, důležité je, aby celková barevnost vytvářela harmonický obraz.

living-1032732_640

Pro představu, jak bude zvolená barevná kombinace působit, lze využít jednoho tipu. Doporučuje se udělat si předem malý test s kusem kartonu nebo textilní tapety. Budete tak mít jistotu, že jste s vybranými barvami nešlápli vedle.

Různé návrhy

Variant je tolik, že si každý zcela jistě vybere podle svého vkusu. Od elegantní varianty ve světle fialové s efektními stříbrnými pásy, přes romantické květinové motivy (ať už malované nebo podle šablony), až po zářivý, zlatý dekor. Ať se rozhodnete pro kteroukoliv techniku, každou z nich může zvládnout i méně zkušený domácí kutil.

Postupné kroky u první varianty

  • nejdříve stěnu natřeme základní barvou. Pak stanovíme šiřku pásů. Pomocí vodováhy si tužkou vyznačíme pomocné linky
  • krepovou malířskou lepicí páskou si podél vyznačených linek ohraničíme plochy určené pro stříbrné pásy
  • použijeme-li metalickou barvu, nanášíme ji dekoračním kartáčem. Pro vysoký lesk je dobré udělat dva nátěry. Zajímavé povrchové struktury lze dosáhnout pohybováním kartáčem křížem krážem
  • metalickou barvu necháme zaschnout a pak opatrně stáhneme lepicí páskyliving-1032733_640

Květinový motiv

Je vhodný do dětského pokoje a při jeho realizaci můžete zapojit i děti. Aby výsledek nepůsobil jako tapeta, můžete květy rozmisťovat nepravidelně a třeba šablonou různě otáčet. Tónovací barvy naředěné ve správném poměru vytvoří krásné pastelové odstíny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..