Lunární kalendář pro pole a zahradu 2018

Hodně lidem se osvědčilo při pracích na zahradě a pěstování ovoce i zeleniny volit si vhodný čas nejen podle harmonogramu práce v zaměstnání, možnosti čerpání dovolené či předpovědi počasí ale i podle toho, v jaké pozici je Luna. My sami rádi pracujeme v souladu s lunárním kalendářem a rádi odložíme některé práce o pár dní, když se ukazuje nevhodné znamení. Dokonce nám často lidé volají, kdy bude pro sázení či ošetřování stromů hodný termín. Aby si člověk nemusel vše pamatovat nebo pracně vypočítávat, existují na to moudré knihy. Do prodeje jde Lunární kalendář pro příští rok.

Lunárních kalendářů je několik druhů, každý může být být zpracován jiný stylem. Stejně jako lidé nejsou všichni stejní, tak i lunární kalendář vyhovuje každému jinak napsaný. Pokud jste loni byli spokojeni s tím, jak podává důležité informace Lunární kalendář pro pole a zahradu z vydavatelství Martinus, tak tady je novinka.

Lunární kalendář pro pole a zahradu 2018

Můžete ho dostat v provedení jako nástěnný kalendář:
kliknutím objednáte


Kdo chce mít informace o vhodných termínech pro práce na své zahradě vždy po ruce, tomu je určený stolní kalendář:

Vydavatel o tomto kalendáři píše:

Predložený kalendár je novinkou medzi lunárnymi kalendármi. Pre každý deň a každú skupinu plodín je farebne a číselne vyznačená vhodnosť sejby, sadenia, presádzania či ošetrovania rastliny. V kalendári nie sú okrem Splnu, Novu a Prízemia vyznačené štvrte, smer mesiaca vo zverokruhu ani znamenia. Všetky tieto vplyvy sú pre každý deň, skupinu plodín a ošetrenia spočítané podľa váhy prvku /spln, novolunie, prízemie/ do výsledného farebno-číselného kódu. Od zelenej jednotky – najvhodnejšie obdobie, cez žltú päťku – ešte prijateľné, po červenú desiatku – nevhodné obdobie.
V kalendári okrem vysvetliviek nie je text. Tým sa kalendár stáva jednoduchým, prehľadným, každému zrozumiteľným.

Kalendár umožňuje vďaka jednoduchosti plánovať práce na poli a v záhrade v najvhodnejších dňoch.

Podle našich zkušeností se vyplatí pracovat v zahradě podle lunárního kalendáře. Když vyplejete plevel ve správný den, prostě už nenaroste. Když zasejete zeleninu ve správném termínu, bude zdravá a budou se jí vyhýbat škůdci. Když zasadíte stromky v ideálním čase podle lunárního kalendáře, budou prosperovat a dávat bohatou úrodu.

Častokrát jsme v naší zahradě ku podivu sousedů dělali něco jiného, než většina z nich. Na jaře všichni pleli a připravovali záhony, sázeli sazenice. My jsme raději věnovali víkend něčemu jinému a na sázení sazenic si vzali dovolenou uprostřed týdne, abychom využili sílu Přírody a Luny. Rozdíl byl vidět při sklizni, mám tu o tom několik článků. Naše rajčata, papriky nebo dýně neměli konkurenci. Stačilo s Přírodou nebojovat a využít nejvhodnější čas podle lunárního kalendáře.

Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..