Malý přesazovací stoleček

Kromě sázení do záhonů občas přítelkyně přesazuje rostliny, které jsou dočasně v květináčích. Nebo i takové, které jsou v truhlících stále. A na takovou práci by se jí hodilo nějaké „pracoviště“. Aby nemusela využívat kdejaké provizoria a měla na všechno dost prostoru.


A tak mi jednoho dne řekla, že by chtěla svůj přesazovací stoleček. Stolek ke grilu je nízký, moje pracovní zase úzké. A ohýbat se na průdomí neprospívá nikomu. Uměl jsem si docela přesně představit, jak by takový stoleček na přesazování mohl vypadat, jen toho času kdyby bylo více. Až se mi do ruky dostala šikovná malá jednorázová paleta.

stolek má základ z palety

Na stoleček bych prostě spojil několik širokých prken zespodu příčkami a na ně připevnil nohy. Tato paletka mi ušetřila spoustu času i materiálu. Plochu stolu jsem měl hotovou a také čtyři nohy, či spíše laťky na ně, jsem měl odložené jako zbytky z minulých prací. Stačilo je jen zkrátit. Improvizovat jsem musel při spojkách pro nohy a stůl. Přímo k paletě jsem nohy připevnit neměl jak a neměl jsem ani dva stejné hranolky. Co už, pomohl jsem si, jak jsem věděl, jeden hranol a jedna širší deska.

Zkušebně jsem paletu postavil na svůj pracovní stůl a ověřil si, zda přitelkyni bude taková výška vyhovovat. Pak jsem si zaměřil úhly nohou a podlahy a seřízl pod správným úhlem všechny čtyři nohy. Dosud to byla sranda.

Vyměřování si vyžádalo namontování nohou tak, aby se stůl dal postavit pěkně rovně na všechny čtyři nohy. Nejprve šel do vodováhy pracovní stůl, pak paleta a nakonec všechny čtyři nohy stolku.

Pomáhal jsem si množstvím truhlářských svěrek a když jsem byl spokojený, připevnil jsem vruty nohy k paletě a pak v jejich překřížení jsem je zpevnil závitovou tyčí M12 a čtyřmi maticemi se širokými podložkami.

hotový stolek z malé palety

Hotový stoleček jsem přebrousit a natřel dvěma vrstvami oleje na dřevo z Lidlu, aby byl odolný vůči vodě a vlhkosti. Tím dostal stolek načervenalou barvu.

Navzdory robustnímu vzhledu je stolek z palety lehký. Chtěl jsem, aby ho přitelkyně dokázala bez problémů přenést a postavit si ho tam, kde se jí bude nejlépe pracovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..