Máte malou koupelnu? Poradíme vám, jak ji vybavit

Ve starých domech, přestavěných chatách nebo malých bungalovech bývá často pouze malá koupelna, ve které je nutné využít každý centimetr. Chystáte se rekonstruovat a přemýšlíte, jak z malého prostoru vyčarovat koupelnu snů? Podívejte se na naše tipy.

Čeká vás rekonstrukce malé koupelny? Prvním krokem je pořádně si rozmyslet barvy – abyste se v koupelně necítili stísněně, ale naopak uvolněně. I zde platí pravidlo, že tmavá barva utápí a zmenšuje prostory, světlá je prosvětluje a zvětšuje. Volte proto světlé barvy, ale spíše studené odstíny, které působí uklidňujícím dojmem. Teplé barvy, jako třeba rudá, by vás totiž zbytečně burcovaly.

Zvolte si jednu oblíbenou barvu a do té celou koupelnu slaďte. Hrajte si s odstíny – tmavší ustoupí do pozadí a světlejší naopak více vyniknou. Výrazným detailem pak třeba mohou být takové drobnosti, jako ručníky sladěné s koupelnovou předložkou, které můžete libovolně měnit.

Dostatek úložného prostoru

Pokud máte malou koupelnu, nemůžete si dovolit otevřené poličky, na kterých se budou povalovat šampóny a kosmetika. Všechny přípravky je potřeba někam skrýt. Rozmyslete si proto, kde všude je možné umístit skříňky. Klasikou je šuplík pod umyvadlem a skříňka na čisticí prostředky, využít můžete také prostor nad WC, nad pračkou, nad zrcadlem… Skvělou volbou je i kapsář, který pověsíte na dveře, nebo třeba na stěnu do sprchy – a veškeré šampóny a balzámy budete mít při ruce.

Zrcadlo opticky zvětšuje prostor

Na zrcadle určitě nešetřete. Dopřejte si pořádně velké zrcadlo, ve kterém na sebe nejen dobře uvidíte, ale ještě jím zvětšíte prostor. Zrcadlo opatřete menšími světly, ať vidíte i sebemenší detaily – což je pro dámy nezbytné.

Tajná sprcha nebo minivana

Ideálním řešením do malých koupelen je rohový sprchový kout. Pokud chcete opticky šetřit místo, můžete vsadit i na tajný sprchový kout – tedy pouze odtokový kanálek a schůdek, bez jakékoliv zástěny. Pro milovníky koupání jsou skvělou volbou minivany, které mohou mít rozměr i třeba jen 120×70 cm. Pokud nemáte možnost odděleného WC, volte závěsné, které opět opticky ubírá centimetry.

Doplňky dle libosti

S dalšími doplňky si již můžete libovolně vyhrát a třeba sladit dávkovač na mýdlo s kelímkem na zubní kartáčky. Pamatujte ale na to, že čím méně drobností, tím více prostor dýchá!

Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..