Moderní bydlení začíná barvami a končí nábytkem

Pokud jste ve svém rodinném domě neprovedli změny delší dobu, je potřeba to napravit. Máte-li zájem o moderní bydlení, nestačí pouze sedět a myslet si, že to přijde samo. Trendy v tomto odvětví se neustále mění a už včera bylo pozdě začít něco předělávat. Jestliže si však troufáte, máte nejvyšší čas. Změny je potřeba důkladně naplánovat a následně na tom tvrdě pracovat, jinak nemáte šanci vše dokončit ve stoprocentním stavu. V případě, že na všechno budete spěchat, vaše změny v konečném důsledku nebudou vypadat příliš hezky. Začít se musí postupně, a to s přesným naplánováním.


Občasná změna je potřeba

I přes to, že se novinky a trendy ve světě bydlení mění každou vteřinou, neznamená to, že musíte předělávat váš interiér jednou ročně. Každopádně občasná změna vašemu rodinnému domu jen prospěje. Začít se musí od základů, mezi které patří bezesporu výběr barev nebo vzorů. Posledními moderními trendy jsou vzory či samolepící tapety. Vybrat si můžete totiž z několika tisíc až desítek tisíc tapet a vzorů, které vás zaujmou. I tady je nutné předem přemýšlet. Je pochopitelné, že stejnou tapetu nebudete kupovat čtyřikrát, pro každou stěnu jednu. Stačí mít pouze jednu, kterou nalepíte podle sebe.

Tady přichází první část důkladného naplánování. Vámi vybraná strana by měla tapetě sednout. Určitě by to neměla být žádná z kratších stran. Na výběr tedy budete mít buď to stranu za sedací soupravou nebo televizí. Právě toto zboží se ve většině případů umísťuje k delším stěnám. Je to převážně z toho důvodu, abyste mohli bez větších problémů mít obývací stěnu podél zdí. Jestliže je vaše místnost čtvercových rozměrů, opět se rozhodujte pro stěny, u kterých je nábytek. Doporučujeme si vybrat stěnu, u které je sedací souprava. Pokud si vyberete tu, u které máte televizi, nebudete se moct následně příliš soustředit. To stejné platí o vzorech.

Malování provádějte dvě ku dvou

Vybrali jste si barvu? Jestliže ano, opět i při malování je potřeba se držet nejmodernějších trendů. Ty praví, že je lepší vymalovat pouze dvě stěny a zbylé dvě nechat bílé. Dodá to místnosti celkově lepší vzhled. Pokud jste se rozhodli například pro červenou, pak by jistě celá místnost v této barvě nevypadala příliš dobře. Jakmile byste to zjistili, bylo by už pozdě.

Po vymalování, ať už pomocí vzorů nebo klasických barev je dalším krokem nábytek. Máte-li v plánu čistě jen vymalovat, vaše práce tímto krokem končí. Pokud jste se však rozhodli pro celkovou změnu, včetně nábytku, čeká vás ještě pořádný kus práce. Nábytek musí sedět jednak k rodinnému domu a jednak k barvám, které jste zvolili. Určitě si nedokážete představit starší rodinný dům s moderním nábytkem nebo naopak. Přizpůsobte váš interiér vašemu exteriéru.

Proměna nemusí být drahá

Pořád si nejste jistí, jestli jít i do nového nábytku? Máte strach, že vaše celková proměna bude drahá a vám tak nezbydou žádné finanční rezervy? Strach je zde zcela zbytečný. Nádherné kousky dnes pořídíte opravdu za relativně malé peníze. Záleží pochopitelně, jestli se rozhodnete pro vzhled nebo kvalitu. Musíte počítat s tím, že za kvalitní a vzhledové produkty si bohužel budete muset připlatit. Půjde-li vám čistě jen o vzhled, pak se nemáte čeho bát.
Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..