Nezapomeňte po zimě zkontrolovat, v jakém stavu je fasáda vašeho domu!

Letošní zima byla po několika letech opravdu mrazivá a dlouhá. Podívejte se například, v jakém stavu jsou silnice. Všude samá díra a prasklina. Následkem dlouhých mrazů trpí většina materiálů a ztrácí svou pevnost a odolnost. To platí i pro fasády rodinných domů. Ty jsou mrazům vystaveny neustále – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Po takto náročné zimě si rozhodně zaslouží důkladnou kontrolu. Jaké nedostatky se na obálce domu objevují?

Objevíte až po vyčištění

Většina nedostatků na fasádě nemusí být na první pohled vidět. Jsou totiž ukryty pod vrstvou nečistot, které se na dům usazují. Prach, smog, pyly a ostatní znečištění v ovzduší vytváří na domě stále silnější vrstvu. Zdá se vám, že barva vaší fasády bledne nebo již není tak výrazná? Ve většině případů je na vině právě nová vrstva nečistot, pod kterou se původní jas barvy ztrácí. Čištění fasád zajistí znovuobjevení původní krásy domu a navíc pomůže odhalit i její případné vady, nedostatky a poškození. Jak čistí fasády profesionálové, se můžete podívat zde.

fasáda

Nejčastější jsou plísně

Plíseň se nejčastěji objevuje na místech, kde není dostatek slunečního svitu, dostatek čerstvého vzduchu a také tam, kde je zvýšená vlhkost vzduchu. U fasád jsou nejčastějším problémem a objevují se i na místech, která jsou na slunné a vzduchu dobře přístupné části domu. Plísně jsou způsobeny i vnikáním dešťové vody do fasády skrze praskliny. Praskliny mohou být jen milimetrové, ale už se skrze ně protlačí voda, která je zárodkem plísně. Naštěstí řešení problému není složité. Stačí na fasádu nechat aplikovat správný nátěr proti plísni. Druhy nátěrů se liší podle typu fasády, materiálu i stupně poškození. Jestli chcete dokonalý výsledek, přenecháte výběr nátěru i jeho aplikaci profesionálům.

nátěr fasády

Zacelit i praskliny

Kvalitní nátěry proti plísním se postarají o to, aby fasáda byla zase čistá a bez poskvrny. U řešení všech problémů je ale zapotřebí vyřešit hlavně jejich příčinu, a to platí i pro fasády. Je třeba zacelit mikroskopické praskliny, aby jimi voda už nepronikala. K tomu není potřeba žádná malta, silikon ani jiné stavební materiály. Opět pomohou nátěry fasád – tentokrát hydrofobní. Hydrofobní nátěr má schopnost odpuzovat vodní kapky a brání tak jejich pronikání do fasády.

Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..