Nový rok v zahradě

Přelom let je obdobím oslav, bilancování i plánování. A také odpočinku a přežírání se dobrotami. V takové chvíli dobře padne procházka na čerstvém vzduchu. Tak proč se nevybrat na procházku do své zahrady? Sice jsme nejprve museli projet pár kilometrů autem, ale po zaparkování před branou do naší zahrady nás čekala už jen procházka v mrazivém dni. Nemohl jsem si nechat ujít možnost vyfotografovat, jak vypadá námraza a jinovatka na rostlinách. Posuďte spolu se mnou, zda je zimní zahrada pěkná.


Silvestrovská noc byla opravdu chladná a před půlnocí se objevila mlha. Ta namrzala na všem, bílou jinovatkou byly pokryty květy, keře, ovocné stromy i ploty. Vždy chodím do zahrady s fotoaparátem, protože fotografuji jak stavíme, opravujeme, sázíme zda vysazujeme nebo v zahradě odpočíváme. Zimní fotky ale mám velmi rád, takže jsem si vzal Nikon D5100, zrcadlovku, která má mnoho možností nastavení, aby fotky vypadaly opravdu skvěle. Na druhou stranu, pokud něco nenastavím dobře, ani fotka není dobrá.

kopr

Ale tento kopr konzervovaný jinovatkou se mi snad podařilo cvaknout dobře, co říkáte?

ptáci na stromech

Zahrada byla plná ptáků, ale byly plaché a vyfotografovat je je velmi těžké i dlouhým sklem.

Mnohem lépe se fotografují objekty, které mě nechají přijít docela blízko. Jako tento lístek na ovocném stromě.

lístek na stromě

Silný mráz v kombinaci s vlhkým vzduchem vykouzlí ledové království v celé zahradě. Zima začala zalézat za nehty a i na nohách nás začalo postupně zábst. Přece jen při procházce se tak nezohrejeme, jako při práci. Ale i tak se nám Nový rok v naší nové zahradě líbil. Ačkoli by se dalo říci, že nač tam chodit, když se nedá nic dělat, opak je pravdou. Místo se nám líbí v každém ročním období a i jen samotný pobyt v této zahradě nám přináší radost a klid na duši.

A tak by to mělo být. Zahrada přece není jen o práci a odpočívat se dá ne jen v létě při grilování.
Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..