Omyvatelné barvy v rodinném domě aneb výhody a nevýhody

Dítě vám roste před očima a vy máte strach z toho, co může vyvést v rodinném domě? Každé dítě občas zlobí, na to si bohužel budete muset zvyknout. Jestliže si ale chcete ušetřit alespoň pár starostí, pak je dobré přemýšlet dopředu. Začít byste mohli u omyvatelných barev. Jak to s nimi ve skutečnosti je? Jsou skutečně omyvatelné nebo se jedná jen o chytrou reklamu, která má přesvědčit každého rodiče o tom, aby i on volil právě tento typ barev? Popíšeme vám výhody a nevýhody omyvatelných barev a proč si je tedy pořizovat.


Omyvatelné barvy skrývají výhody i nevýhody

Pochopitelně je dobré začít u hlavní vlastnosti, kterou je omyvatelnost. Tento bod bude zajímat nejednoho obyvatele, který má o tento druh barev zájem. Pokud si člověk má svůj interiér vymalovat omyvatelnými barvami, pak od nich očekává i jejich výsledek. Dají se tyto barvy skutečně snadno umýt nebo jde jen o reklamu, jak jsme již naznačovali v odstavci výše? Tady se musíme pozastavit, protože bude záležet na tom, pro jakou firmu se rozhodnete. Jestliže chcete mít omyvatelné barvy skutečně omyvatelné, nešetřete! Levné barvy sice lze umýt, ale nepočítejte s jednoduchým úkolem.

Pokud vaše dítě pokreslí zeď svého pokoje a vy se přikláníte k levnějším barvám, bude složitější dostat kresbu dolů. Jinými slovy nebude jednoduché tuto kresbu odstranit. Co můžete udělat pro snazší odstranění různých nečistot a kreseb svých dětí? Vše závisí na jednom bodě, kterým je kvalita. Za omyvatelné barvy se rozhodně vyplatí investovat větší finanční prostředky. Zvlášť ve chvíli, kdy je skutečně pořizujete kvůli dětem. Ulehčíte si tím tak veškerý úklid, jež se bude týkat zdí. Nekvalitní omyvatelné barvy mají i jiné velké nevýhody. Ty se začínají projevovat časem.

Jaké nevýhody skrývají levné omyvatelné barvy?

Nevýhodou je malá prodyšnost. To platí opravdu jen u nekvalitních barev. Nekvalitní barvy mohou vytvořit neprodyšnost. Jak se to může časem projevit? V domácnosti se začne tvořit vlhkost, čímž se budou objevovat plísně, které nejsou pro zdraví vůbec vhodné. Odstranit plísně vám následně zabere nemalé množství barev. Při výběru omyvatelných barev se obraťte na odborníka. Ten vám dokáže poradit, jaké omyvatelné barvy jsou pro rodinné domy vhodné. Poslední velkou nevýhodou je častá oprava. Co si pod tím představit?

Nekvalitní omyvatelné barvy se brzy loupou. Vy tak musíte zeď neustále opravovat. Je dobré mít rezervu vámi zvolené barvy. Tento bod platí i u kvalitních omyvatelných barev, ačkoliv tady by životnost měla být vyšší. Nevýhody se v mnoha případů týkají jen nekvalitních barev. Mohou se ale objevit i u doporučovaných a více kvalitních barvách. Každopádně se omyvatelné barvy hodí na místa, u kterých hrozí větší znečištění. Pod tento bod se dá zapsat i menší dítě. Jinými slovy dítě rádo experimentuje, a tak může dojít i k poškození zdi pomocí fixů, tužek nebo pastelek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..