Pokládka obkladů – Víte, jak přistupovat k lepení?

K obkládaní patří samozřejmě lepení, víte, čím lepící hmotu aplikovat, a v jakém množství? Přečtěte si tipy, které v v lepení obkladů pomohou!

Na správnosti provedení lepení závisí celková kvalita finálního provedení. Pokud lepení odbudete nebo použijete nesprávného lepidla hrozí nejen estetické kazy i krátkodobá životnost obkladu. Dbejte na to, abyste lepili správně!


Aby bylo lepení co nejpřesnější, je třeba správně nařezaných obkladů. K tomu využijte kvalitního nářadí. Profesionální řezačka na obklady je dostupná v e-shopech i kamenných prodejnách.

Podklad lepení musí být neporušený a suchý, tak aby se na něj dala nanášet lepidla, které podle svého typu snesou maximální 4 – 8% vlhkosti.

Příprava lepidel

Lepící hmotu je třeba řádně rozmíchat, nalijte ji tedy do kbelíku a poté rozmíchejte míchadlem na vrtačce. Poté nechte až 15 minut odležet a znovu promíchejte. Lepící hmota nesmí být hrudkovitá či plná bublinek. Správně rozmíchané lepidlo poznáte tak, že se hmota netrhá a snadno se nanáší na daný povrch.

Nanášení lepidla

Pro nanesení si připravte stěrku určenou na tenkovrstvé lepení. Po první vrstvě na podklad nanášejte ihned vrstvu druhou. Stěrku se snažte držte v úhlu 60°.

Výběr zoubkové stěrky – Velikost zubů stěrky vybírejte podle délky hrany obkladu. Například do 50 mm stačí stěrka s 3 mm zoubky).

rezacka obkladu

Snažte se lepící hmotu nanášet jen na takovou plochu, kterou zvládnete do 30 minut obložit. Po uplynutí 30 minut se snižuje lepící efekt a práce se stává obtížnější. Množství lepidla upravte tak, aby pokrylo u jednotlivých dlaždic obkladu 60% plochy. Na opravu máte zhruba 10 až 15 minut, poté lepidlo zasychá.

Různé typy lepení

Natírání – Tenká vrstva lepidla, která stačí například k nalepení soklových profilů.

Kombinace – Jde o takzvané bezdutinové lepení užívané na balkónech atd.

Středně vrstvé lepení Využívané pro plochy, které nevyžadují tolik přesnosti. Množství lepící hmoty se pohybuje mezi 5 až 15 mm.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..