Pořádek ve výsevu

Mít pořádek ve výsevu je základ úspěšného pěstování. Každá rostlina má trochu jiné nároky na substrát a vláhu, každá potřebuje jinak dlouhý čas na vyklíčení a prvotní růst, než půjde do volné půdy. Abychom je uměli správně ošetřovat a starat se o ně, musíme si je označit. Existují a prodávají se malé značkovače, pokud však potřebujete větší plochu nebo větší počet, vyplatí se podívat se po jiných možnostech. Přinášíme inspiraci na značkovače výsevu.


Malé plastové pásky se špičkou pro snadné zapíchnutí do substrátu v sadbovači bývají přibaleny k některým zahrádkářským produktům jako bonus. Ba dají se koupit i samostatně. Napíšete tužkou „cibule“, „paprika“ nebo jakýkoli jiný název a máte přehled. Když vám sazenice doma vyrostou a zasadíte je do záhonu, nápis umyjete a máte na druhý rok značkovače připraveny.

Jednorázový plastový nožík nemusíte po večeři vyhazovat...

Horší je, když chcete napsat celý název odrůdy nebo vysévají přímo do záhonů. Tehdy tužka nestačí a pokud použije trvanlivý značkovací fix, používaný například na popisování CD, tak máte smůlu. Buď se vám na úzký pásek název nevejde nebo nápis nesmyjete a při vysévání jiné odrůdy pásek použít nemůžete. A pokud jsou v prodejně nové označovače vyprodány… musíte si koupit v supermarketu plastové jednorázové nožíky (na grilování či pohoštění) a ty zapíchnout vedle semen. Jejich výhodou je, že jsou velmi levné a dostupné. A že máte dost místa na napsání toho, co jste zaseli.

Elegantní dřevěné nože jako značkovače výsevu

Nedávno přítelkyně povýšila alternativní využití kuchyňského nářadí v zahradě na vyšší level. Šla dokoupit plastové nožíkové označovače a donesla něco mnohem, mnohem větší.

Dřevěné nožíky (na grilování?) se do přírodní zahrady mnohem lépe hodí, než plastové. A při své ploše dovolují detailně popsat, co je v zemi. Díky svému tvaru se snadno zapichují do půdy.

A jaké finty na označování zasetých semen používáte ve své zahradě vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..