Přemýšlíte nad úpravou terasy či většího balkónu? Přečtěte si několik našich inspirací.

Bydlíte v rodinném domku a máte terasu či větší balkón? Pokud ano, přejete si to tam nějak upravit? Jste tady správně. Ukážeme si, jak mít terasu nebo balkón jako z pohádky. Udělejte si místo, kam se budete rádi vracet a odpočívat tam. Představte si, jak snídáte na krásné terase v přírodě. Určitě vás to také láka. Pojďme tedy na to.


Jaké je základní vybavení?

V první řadě si na vaši terasu pořiďte nějaké posezení. Záleží na vás, jaký styl máte rádi. Můžete mít dřevěná křesla i stůl. Nebo si můžete vyrobit posezení z palet, které je za poslední dobu velmi moderní. Často se na terasu kupují také ozdobná křesla. Dále pak můžete mít na terase pohodlnou houpačku, na které budete odpočívat.

Kus přírody na terase aneb krása na jednom místě

Máte rádi přírodu? Udělejte si ji na vašem balkóně či terase. Jak jistě víte, budou k tomu zapotřebí nejrůznější květiny a rostliny. Důležité je, pořídit si také květináče a stojany na kytky. Některé květiny však lze také zavěsit. K tomu slouží přímo závěsné květináče. Nezapomeňte si tam dát také konvičku, abyste vám květiny neumřely. Dále se vám bude hodit ptačí budka. Jakmile vám do ní začnou chodit ptáčci, budete se cítit opravdu jako v přírodě.

Nezapomeňte na bylinky

K přírodě neodmyslitelně patří i bylinky. Nejen, že je pak můžete využívat v kuchyni, ale také váš balkon provoní. Představte si tam mít takovou mátu či meduňku. Přidat můžete i bazalku a dobromysl.

Udělejte radost také vašim dětem

Jestliže máte děti, nebojte se potěšit i je. Radost jim uděláte již zmíněnou houpačkou. Dále pak je potěší, když na terasu přidáte konvičku i jim. Uvidíte, že zalévaní kytek společně s vámi je ohromí. Dále tam přidejte nějaký box, do kterého jim schováte hračky. Nezapomeňte na to, že děti jsou citlivé na slunce, proto jim zde vytvořte alespoň kousek stínu. Nakonec nesmíte zapomenout, na nějakou podložku či umělou trávu, aby se neválely po chladné zemi.

Dbejte na bezpečí celé rodiny

Jestliže se váš balkon či terasa vyskytuje ve větší výšce, musíte to nějak zabezpečit. Přece jen pokud máte menší děti, mohly by spadnout. Musíte tam mít tedy zábradlí, a to minimálně vyšší než jeden metr.
Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..