Při výběru bazénu se musíte zeptat na několik otázek, od velikosti až po využívání

Pokud jste se jako rodina rozhodli pro koupi nového bazénu a doposud nemáte s touto tématikou žádné zkušenosti, je potřeba vybírat opatrně. U jiných produktů vás jako první zaujme kvalita a cena, teprve poté až ostatní parametry. U výběru bazénu je nutné se dívat také na to, jak často jej budete užívat. Mimo jiné bude důležitá také velikost a umístění na zahradě.


Jak často budete bazén využívat?

Pořizujete bazén pouze pro svou zahradu, na kterou jezdíte během léta párkrát? Nebo se jedná o bazén, který umístíte před svůj rodinný dům a při každé příležitosti do něj zkrátka skočíte? Jestliže je vaše odpověď zahrada, vystačíte si s obyčejným bazénem. Kvalitní bazén zde nemá využití a neustálé vypouštění a napouštění by mohlo časem plášť poškodit. Kromě toho v momentě, kdy využíváte bazén párkrát za léto je to zcela zbytečné.

Pokud však jde o váš rodinný dům, kde byste chtěli mít na zahradě bazén, pak je to úplně o něčem jiném. Každodenní využívání si žádá kvalitní výběr bazénu. Levné a nekvalitní bazény by se mohly rychle poškodit například kvůli hrátkám dětí nebo vaším rodinným událostem. Z kvalitních bazénů se poohlížejte po značce Bestway.

Typ bazénu je nezbytně nutný

Existuje několik typů bazénů, od zemních, přes polozapuštěné až po nadzemní. Záleží na vašich finančních možnostech. Jestliže stojíte o kvalitní bazén, do kterého nechcete časem investovat několik desítek tisíc korun, vaše volba by měla směřovat k nadzemním bazénům. Na opravu malých dírek stačí lepidlo, které pořídíte za pár korun. V případě větších děr se dá bazén koupit nový. I přes to vám však vydrží při správném využívání pár let. Zemní a polozapuštěné bazény jsou sice vzhledově daleko hezčí, ale zároveň i dražší.

Dá se na ně pořídit různé příslušenství, od zastřešení až po zajímavé vychytávky. Konec konců při troše šikovnosti se celoročně lze koupat také v nadzemních bazénech. Stačí být jen domácí kutil nebo využít specializované prodejny. Pořídit si tak jednoduše můžete například ohřev či speciální zastřešení, které je vyráběno pro tyto typy bazénu. Nebudete mít nejspíš stejnou kvalitu, jako při zemních bazénech, ovšem na celoroční koupání vám to postačí.

Kde bazén umístit?

Tato otázka je velice důležitá. Odvíjí se od toho, pro jaký bazén se velikostně rozhodnete. Důležité je, aby v okolí bazénu byl dostatečný prostor pro děti. Dále by se neměly v prostředí bazénu nacházet žádné nebezpečné předměty, které by vám nebo dětem mohly při užívání ublížit. Doporučený klidný prostor od bazénu je 150 až 200 cm. Zkuste prostor opravdu maximálně přizpůsobit pouze jen bazénu.

Plocha pro umístění by měla být rovná, bez zbytečných děr a všelijakých nerovností. Jinak by došlo k přetékání vody z jedné strany na druhou. V konečném důsledku byste jednu stranu měli napuštěnou více než tu druhou. Pochopitelně ne vždy je tato varianta možná, zvlášť v případech, kdy je pozemek postaven v kopci.

Jakou volit ideální velikost bazénu?

Na závěr vás rádi seznámíte s ideální velikostí bazénu. Ta bude záviset na tom, kolik lidí chcete mít naráz při vodních hrátkách ve vodě. Pokud plánujete pozívat mimo jiné i vzdálenější rodinu, měli byste volit raději větší bazén. Druhou důležitou věcí je velikost zahrady. Ta musí být pro větší bazén uzpůsobená.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..