Prodáváte rodinný dům… Čeká vás náročný a dlouhý proces

Rozloučit se se svým rodinným domem může být mnohdy neskutečně velkým problémem, zvlášť tehdy, kdy jste v něm žili téměř celý život. Ať už vás k opuštění vlastního rodinného domu donutilo cokoli, měli byste se teď věnovat jedné důležité činnosti, kterou je samotný prodej. Určitě netoužíte po tom, aby vás někdo okradl o finanční prostředky nebo nedej bože připravil o celý váš rodinný dům. Jestliže na prodej spěcháte, měli byste zpomalit a vše si řádně prostudovat.


Prodáváme rodinný dům

Prodej rodinných domů se v pár věcech může od prodeje bytu lišit. V první řadě budete na kupce čekat nejspíš delší dobu než v případě, kdy by šlo o byt. Většina české populace je zvyklá žít v bytech, protože se nemusí o chod rodinného domu starat. Jakmile jste vlastníkem rodinného domu, musíte vše hlídat, od jeho stavu až po zahradu. To už zabere hodně času a úsilí. Jestliže se navíc jedná o větší rodinný dům, pak je jeho cena vyšší než u bytu. Tím pádem i z tohohle hlediska se kupec může hledat hůře. Není to však pravidlo, občas se usměje rychlé štěstí i na prodávající rodinného domu.

Nezáleží nyní na tom, jak dlouho se bude hledat kupec. Důležitý je proces před samotným začátkem prodeje. Najít si realitního makléře nebo odborníka, který celý průběh prodeje povede. Samozřejmě máte možnost se o prodej postarat i sami, ale to by bylo daleko složitější. Závisí ovšem na vás, pro jakou cestu se rozhodnete. Chcete-li ušetřit nějakou tu korunu, volte cestu prodeje svépomocí. U ní je dobré zmínit však to, že vás může snadno někdo napálit. Jestli se navíc nevyznáte v problematice, jednoduše přehlédnete i menší detaily.

Ani s realitním makléřem nemáte jistotu

Jistota úspěšného prodeje rodinného domu není zaručená ani v případě realitního makléře nebo kanceláře. Za dobu existence této profese bylo mnoho případů, kdy se realitní makléři nebo kanceláře na svých klientech přiživovali či je dokonce okrádali. Vše je tedy potřeba zvážit. Na druhou stranu při vhodném výběru se nemáte čeho bát. Výběr by však neměl být proveden od stolu. Je dobré si svého realitního makléře vybrat skutečně důkladně, abyste měli maximální jistotu.

V době, kdy existuje internet by to mělo být snadné. I přes to se však najdou případy, kdy majitelé neuposlechli základní pravidla výběru realitního makléře a naletěli. Jejich následný proces se jim stal osudný a oni tak přišli o finance nebo rovnou celý rodinný dům. Prodej rodinného domu nemá cenu podceňovat. Jde o velmi složitý a náročný proces, který těžko dokážete zvládnout svépomocí. Rozhodnutí je ale stále ve vašich rukou.

Opatrnosti není nikdy dost

Jedno si ovšem pamatujte! Opatrnosti není nikdy dost, ať už vaše srdce bude rozhodnuto pro jakoukoli volbu, vždy si ji dobře promyslete a zvažte i ostatní možnosti. Teprve poté uskutečněte své definitivní rozhodnutí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..