Prodej s nebo bez realitní kanceláře (makléře)?

Realitní obor se potýká s neustálymi změnami, které mohou ovlivnit váš budoucí prodej rodinného domu. Pokud přemýšlíte nad prodejem svého rodinného domu, je potřeba být prakticky celý den na pozoru. Jestliže na pár dnů zaspíte, zákony mohou být v tomto oboru odlišné než ty, které znáte. V momentě, kdy uděláte sebemenší chybu, může toho realitní kancelář nebo zájemce o koupi vašeho rodinného domu využít. Ve chvíli tak můžete přijít o rodinný dům v hodnotě několika milionů korun.


To je otázka, na kterou chce většina majitelů slyšet odpověď v podobě druhé varianty. Jinými slovy, že by svou nemovitost měli prodat bez realitní kanceláře. Jak je to ale ve skutečnosti? Je tato cesta skutečně ta správná nebo vás může stát váš rodinný majetek? Existuje relativně velké množství případů, kdy se majitelé rozhodli pro prodej svépomocí, a to jenom z toho důvodu, aby ušetřili provizi. To se jim ovšem v konečné fázi příliš nevyplatilo. Stačilo pár úprav ve smlouvách a rodinný dům během krátké chvíle nebyl téměř jejich.

Na druhou stranu i s realitní kanceláři nemáte jistotu. V tomhle směru si stačí vybrat nepoctivou realitní kancelář a problém je podobně, jako u první varianty na světě. Máte-li štěstí a narazíte na poctivou realitní kancelář, můžete začít slavit. Tu naleznete několika způsoby. Tím nejideálnějším je buď to doporučení od známých nebo pomocí internetu. Přesněji řečeno se zaměříte na reference a recenze. Právě ty vám v mnoha věcech poradí a otevřou oči. Bez nich byste ani v nejmenším neměli vybírat realitní kancelář.

Trh plný nástrah

Co si budeme povídat. Realitní trh je plný nástrah. Je to zapříčiněno tím, že se zde obchoduje s majetkem přesahující v mnoha případech i několika milionové částky. Jakmile se tedy na realitní trh pouštíte, protože chcete svou nemovitost prodat nebo si pořídit vlastní rodinný domeček, buďte maximálně opatrní. Jedině tak nepřijdete o své finanční prostředky. Prodej rodinného domu nesmíte za žádnou cenu podcenit. Ve chvíli, kdy to uděláte, může vás to stát celoživotní úspory, protože většina rodinných domů je pořízená na hypoteční úvěr.
Vy ovšem při sebemenší chybě neuvidíte ani finanční prostředky, ani nemovitost. Zkuste svůj obchod přenechat odborníkům, kteří se v tomhle odvětví vyznají. Zapomeňte na chvíli na fakt, že budete muset zaplatit provizi. Je to daleko lepší. Profesionálové vědí, co dělají a dokážou vám nemovitost prodat v kratším čase a v mnoha případech i za vyšší částku. Jak jsme již naznačovali, musíte si dát se samotným výběrem vhodné realitní kanceláře nebo makléře záležet.

Opatrnosti není nikdy dost

Na závěr je potřeba si vše znovu zopakovat. Opatrnosti totiž není nikdy dost. Při jakékoliv činnosti v realitním trhu se snažte ochránit nejprve sebe a svou nemovitost. Vše má bezpochyby svůj čas a není potřeba nikam spěchat. Nezapomeňte, že pomaleji, může znamenat výhodněji.
Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..