Proti kočkám

Na vesnici se kočky běžně vyskytují. A chodí po zahradách, nerespektující hranice ani ploty. To by nám ani tak nevadilo, kdyby při tom nezpůsobovaly škody. Museli jsme jejich pohyb nějak zregulovat.


Kočky jsou teritoriální zvířata. Na rozdíl od psů, které jsou fixovány na svého pána, kočky jsou fixovány na území. Že lidé těmto zvířatům nerozumí, i když je chovají, jsme si už všimli ai jsme si na to zvykli. Očekávali byste, že kočky budou chytat myši, hraboše nebo krtky? A proč by to dělali, když si mohou chodit kudy tudy a pak si zajdou k jednomu ze sousedů, který jim kupuje granule a jiné krmivo a chová je. Tučné vypasené kočky pak běhají po plotech i mezi nimi, běhají po záhonech a serou do nich, aby tam své výkaly zahrabávali, některé ani to ne. Výsledkem jsou poškozené květiny a zelenina.

Nejvíce ohrožené byly bílé kvetoucí rostliny zasazené mezi vrbami a dřevěným přístřeškem u domu. Přítelkyně postupně odstranila několik desítek krabic úlomků tašek, kopřivu a jiné nevzhledné rostliny a pokryli jsme místo nejprve dřevní štěpkou, mezi které zasadila čtyři rostliny. Do cesty jsem kočkám vložil kus železné síťoviny s nataženým králičím pletivem s volným horním koncem, ale ani to nezabránilo kočkám vést tudy své chodníčky.

Až přítelkyně narazila na článek, popisující ochranu keřů před psy pomocí suchých šišek ze stromů. Ostré výčnělky šišek se zapíchávají do tlapek a psi dají rostlinám klid. Když to funguje na psy, mohlo by to pomoci i proti kočkám. A tak jsme sebrali borovicové šišky nejen po silnici před zahradou, ale také kolem bytů ve městě, kde žijeme. A šiškami jsme pokryli záhon.

šišky proti kočkám

Jednou jsme uviděli kočku u studny, tak jsme ji chtěli zahnat. Vybrala se svou známou cestou vedle přístřešku, ale velmi brzy si všimla, že něco není v pořádku. Našľapovala pomalu a opatrně, vysoce zvedaje tlapky. Jako kdybychom sledovali kreslený film, groteskní pohled.

Kočky nepřestali přes náš dvůr přebíhat od jednoho souseda k druhému. Jen už neběhají těsně vedle přístřešku, ale obcházejí šišky vedle vrb. Ne, že by nám to nevadilo, ale alespoň nám neničí rostliny na tomto místě. Zatím jsme si pomohli, ale pokud jejich nájezdy do záhonů budou pokračovat, sáhneme po radikálnějším řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..