Riziková místa a věci pro bakterie v domě

V interiéru svého domova zkrátka musíte počítat s bakteriemi, které se usazují prakticky všude. Prozradíme vám, jaká místa patří k těm nejhorším vůbec. Pokud si myslíte, že největší množství bakterií je na záchodě, pak jste na omylu. Budete překvapení, kde všude se bakterie nachází. Následně bude záležet na vás, jak se k dané věci postavíte. Je dobré se při úklidu věnovat všem věcem, jež uvedeme v odstavcích níže. Bakteriím se totiž dost často daří právě na místech, kde bychom to vůbec netušili. Jaká místa jsou v seznamu na horních pozicích?


Bakterie v interiérech domova

V první řadě je důležité vědět, že bakteriím se daří převážně na místech, kde je teplo a vlhko. S tím je potřeba počítat. Mezi ohrožená místa tedy patří dřez a jeho okolí. Kuchyňský dřez obsahuje skutečně velké množství bakterií, a tak není špatné čas od času pomocí specializovaných přípravků celý dřez vydrhnout. Většina lidí si myslí, že při neustálém zapínání vody se dřez automatický čistí a dezinfikuje. Není tomu tak. Jakmile v dřezu neumyváte žádné nádobí a voda je vypnutá, tvoří se na místech vlhkost a teplo. Právě v této fázi se začne bakteriím dařit.

Mezi další ohrožená místa patří koupelna. V ní převážně ručníky, zubní kartáčky nebo osušky. Pokud máte malé děti, které si v koupelně hrají s hračkami, pak jsou rizikové i hračky. Kromě toho je nutné myslet na fakt, že děti dávají hračky do pusy. O to větší riziko zde hrozí. Dětem se snáz mohou začit objevovat zdravotní problémy či jiné komplikace. Prevence je umísťovat hračky mimo koupelnu, a to vždy poté, co dítě opustí místnost. Hračky musí důkladně vyschnout. Jedině tak omezíte výskytu bakterií. Pomoct by vám mohly i přípravky na čištění hraček. Jinými slovy tyto přípravky slouží jako taková dezinfekce.

Další nebezpečná místa v domě na tvorbu bakterií

Výše uvedený seznam nebezpečných míst ovšem zdaleka nekončí. Mezi další místa, která jsou pro bakterie magnetem je pračka nebo mokré prádlo, jež zanecháte v místnosti, kde je vlhko a teplo. Prádlo se snažte pověsit do větších prostor nebo ven. Zamezíte tak výskytu bakterií. Dvířka pračky nechávejte po každém vyprání otevřená. Rovněž tím omezíte tvorbu bakterií. Pračku je dobré nechat vysušit a následně ji ještě dopřát menší péči, která spočívá v čištění. Nyní přejdeme do obývacího pokoje, ložnice a dětského pokoje. I tady hrozí výskyt bakterií na věcech.

Víte, co mají bakterie dále rády? Veškerou elektroniku. Ať už se jedná o dálkové ovladače, ovladače od herních konzolí, klávesnice nebo počítačovou myš. Veškeré tyto věci jsou lapačem bakterií, a to převážně z toho důvodu, že se jich dotýkáme. Ačkoliv se každý člověk drží několika hygienických bodů, ruce jsou nejrizikovějším místem. Jakmile se začnete dotýkat věcí, přenášíte tak bakterie z rukou na danou věc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..