Ručníky do celého domu

Kolik ručníků a osušek potřebuje jeden člověk? A kolik jich musíte mít v domácnosti? To samozřejmě záleží od počtu osob, které v domě žijí a jak často přijímáte návštěvy. Ale také od frekvence využívání bazénu na zahradě. I když je vaše zásoba dostatečná, vyplatí se ručníky a osušky správně používat a udržovat, aby vám dlouho sloužily.

Ručníky a osušky dostávají od nás docela zabrat. Zejména v létě u bazénu anebo na koupališti. Nejen voda, ale i případné nečistoty je mohou poškodit. Proto je vhodné je po návratu ihned vyprat. Nedoporučuje se používat aviváž, protože slepí vlákna a ručníky nebudou hebké. Stejně tak je na místě používat prací prášek v rozumné míře. Výhodou je nechat ručníky a osušky vysušit v sušičce, případně volně uložené, rozhodně je nežehlete ani nesušte v zimě na radiátorech.

Správná péče je jen polovina životnosti osušek. Základem je správný výběr při nákupu. Dobrým kritériem kvality materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, je jeho gramáž. Opravdu kvalitní začínají na hodnotě 450 g/m2 a už na první uchopení jsou měkké a hebké, lehce je rozeznáte od levných výrobků. Dobře sají vodu i pot. Možná vás lákají levnější osušky k nákupu, ale jejich povrch se rychle opotřebí a vy budete muset často kupovat nové. Také jich potřebujete více a to znamená i častější výměnu, jejich praní a sušení a ve výsledku je s nimi víc práce a nic neušetříte.

Na jednu osobu v domě počítejte tři osušky a tři ručníky pro koupelnu, chcete-li se vyhnout častému praní, tak raději po pěti. Další sady potřebujete k bazénu nebo na výlety. Rádi k vám chodí hosté a bavíte se u grilu a u jezírka? To jsou další sady ručníků a osušek. A když pošlete děti na prázdniny, raději je vybavte vlastními ručníky. Vyplatí se své oblíbené osušky zabalit i na dovolenou, ne každý penzion je mění dostatečně často.

Léto právě začíná a s ním i sezona koupání a dovolených. Dokupte si včas své osušky a ručníky na webu RodinneBaleni.cz a buďte na léto připraveni.

Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..