Teakový nábytek na zahradě

Zahrada je příjemným místem, kde trávíme od jara do podzimu spoustu času. Po nejrůznějších zvelebovacích pracích, nebo o víkendu si každý rád odpočine a proto ocení pohodlný, praktický ale i vzhledově atraktivní zahradní nábytek. Nejedná se pouze o klasické židle a stoly, ale také o židle skládací i pevné, polohovací a stohovací křesla, o různě velké lavice, lehátka, houpačky pro děti, teakové slunečníky a jiný zahradní nábytek až třeba po tropický altán.Důležitou vlastností u zahradního nábytku je jeho odolnost před nepříznivými povětrnostními vlivy. Těmito přednostmi oplývá teakové dřevo, které roste v tropických pralesích, nebo se v tropických zemích teakové stromy pěstují. Jedná se o nejtrvanlivější dřevinu na světě, odolávající vlhku, hnilobě, plísním i hmyzu.

3917179166_5082e8ca22_o

Je to hlavně dáno vysokým obsahem olejnatých pryskyřic zaručujících trvanlivost i v mokrém prostředí. Proto je teakový zahradní nábytek snadný na údržbu. Olej je i výborným konzervačním prostředkem pro dřevo, ale i pro kovové spoje, které v něm nerezaví, takže zahradní teakový nábytek můžete ponechat na zahradě i desítky let. Teakovému nábytku neuškodí nejen déšť, ale ani slunce, mráz či teplotní výkyvy.

3672568031_60c188211a_o

Teakový dřevo je pro výrobu zahradního nábytku ideální i tím, že je hladké na dotek a nezanechává žádné třísky. Jeho vzhled zůstává po léta stejný, nikdy nezestárne a při šetrném používání vám může sloužit po celý život. Údržba je snadná. K odstranění nečistot stačí hadřík a mýdlová voda. Díky odolnosti teakového dřeva můžete zahradní nábytek ponechat na zahradě i přes zimu.

4986852661_50b9a2de82_b

Ovšem pokud máte zahradní altán nebo jiný vhodný prostor, vyplatí se nábytek na zimu uschovat, neboť si zachová svůj přirozený lesk a zabarvení dřeva. Pokud by dřevo po čase získalo stříbrošedou patinu, můžete je očistit a natřít teakovým olejem. Pokud by na dřevu zůstaly zbytky oleje i po 10 minutách, je potřeba přebytečný olej otřít hadříkem. Teakový nábytek je sice často dražší, než běžný zahradní nábytek, ale vzhledem k jeho životnosti a vlastnostem se jedná o skvělou investici.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..