Udělejte si krásnou zimní zahrádku. Určitě nebudete litovat

Vždycky vás lákalo chodit do zahrady i v zimě? To už v dnešní době není žádný problém. Lze si udělat zimní zahrádku jednoduše. Na tomto místě pak můžete odpočívat i přes celou zimu. Je to místo, které se dříve nacházelo pouze na zámku. Dnes už je však možné takovou zimní zahradu udělat i u vašeho rodinného domu. Chcete vědět jak ji udělat a vybavit?


V první řadě začněte plánovat

Plánování se rozhodně vyplácí. Musíte se rozhodnout pro mnoho věcí, proto to neuspěchejte. V první řadě si spočítejte své úspory. Taková zimní zahrada vyjde na několik set tisíc, někdy až milion. Materiál není vůbec levnou záležitostí. Následně si celou zahradu naplánujte. Musíte vědět, na jaké místo ji umístíte. Záležet bude na tom, zda ji budete chtít spojit s domem, nebo ji budete mít mimo. Nejlépe však vaši zimní zahradu směřujte na jihovýchod. Nakonec si zjistěte, zda potřebujete stavební povolení nebo ne.

Jak začít se stavbou?

Základní věci už máte naplánované? Pojďme tedy pokračovat. Jak to je s výběrem základové desky? Vyberte armovanou s železnými pruty. Nezapomeňte na izolace. Zapotřebí bude tepelná izolace a hydroizolace proti vodě.

Nyní je na řadě další rozhodnutí. Jaké si vyberete konstrukce? Máte na výběr buď to hliníkové, které jsou praktičtější, nebo dřevěné. Dřevěné konstrukce jsou zase přírodní.

Nakonec vyberte střechu a zasklení. Myslete na to, že zde musíte mít nějaké větrání a okapový žlab. Dbejte na to, aby skla byla opravdu kvalitní a nemohlo dojít k poškození, kvůli sněhu či mrazu.

Vyberte si rostliny do zimní zahrady

V zimní zahradě můžete mít rostliny, jaké se vám líbí. My vám ukážeme, jaké jsou ty nejvhodnější. Hodí se zde například aloe vera. Pokud budete mít jedlou variantu této rostliny, můžete ji následně dobře zužitkovat. Dále se zde hodí citrusy, fuchsie, palmy či fíkus. Nemusíte se bát také orchideje, olivovníku, ibišku a trnové koruny.

Co ještě si pořídit?

Hodit se vám bude nějaká skříňka. Ukládat do ní můžete například hnojiva či postřiky proti hmyzu. Dále pak můžete vybrat nějaké vytápění a posezení. Neděláte přece zahradu jen tak. Je důležité si zde udělat nějaký svůj koutek, ve kterém budete trávit volné chvíle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..