Vaření se silikonem šetří čas i peníze

Silikon je materiál, který se v moderních kuchyních dostává do popředí. Také díky tomu, že má všestranné použití.


Přednosti

Výrobky ze silikonu jsou velmi lehké, díky tomu je s nimi snadná manipulace. Odolávají vysokým teplotám, což je předurčuje pro použití v různých troubách, nejen klasických (plynových, či elektrických), ale i mikrovlnných. Poradí si i s teplotami nízkými, takže nádoby z nich vyrobené můžete dát v klidu i do mrazících boxů.

Ohromná přednost je jejich zdravotní nezávadnost. Co se týče údržby, jsou velice snadno omyvatelné. Pokud používáte silikonové formy na pečení, jsou nepřilnavé, jídlo se v nich nepřipaluje. Materiál je odolný vůči chytání pachů.

Pomocníci v kuchyni

Silikonové stěrky jsou oproti gumovým, které se po nějakém čase začaly drolit, odolné a díky pružnosti nepoškrábou dno nádob. Silikonová podložka na pečení lehce nahradí pečící papír, nebudete muset vymazávat plech, těsto se nepřipálí. Můžete ji též využít jako vál na těsto. Tvořítka na led – snadno jej vyloupnete a formu nemusíte dávat pod tekoucí vodu. Formy na pečení není potřeba vymazávat a vysypávat, aby se těsto nepřipálilo. Díky tomu pečete mnohem zdravěji. Také se zkrátí doba pečení (díky dobré tepelné vodivosti silikonu).

Po upečení vše z formy lehce vyklopíte. Také vám ušetří místo při skladování, velice snadno ji srolujete, nemějte obavy, forma se zase vrátí do svého původního tvaru. V současné době je v nabídce na trhu velké množství forem, vyrábějí se i různé tvary, k sehnání je například velikonoční zajíček, či beránek, vánoční kapr nebo věnec, srdce nebo květina. Můžete péci koláče, bábovky, košíčky, muffiny i pizzu, zkrátka vše, nač si jen vzpomenete.

Silikonové chňapky jsou vynikající při manipulaci s horkým nádobím a ochrání vaše ruce před popálením. Při použití silikonového válu a válečku nemusíte sypat mouku na pracovní plochu.

Silikonová poklička je univerzální a díky přilnavosti materiálu můžete vzduchotěsně uzavřít jakoukoli nádobu s plochým okrajem. Velikost můžete přizpůsobit každému obvodu hrnce nebo misky, který je menší, než poklička. Drží na všech materiálech (sklo, kov, plast, keramika).

Péče o silikonové výrobky

Tento materiál nepotřebuje žádnou extra péči. Výrobky z něj stačí umýt, usušit a uskladnit. Můžete je dát i do myčky. Při skladování je neukládejte vložené do sebe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..