Vybavit dětský pokoj v rodinném domě je běh na dlouhou trať

Zařizování dětského pokoje vám zabere relativně velké množství času. Dalo by se říct, že jde o jednu z nejnáročnějších místností v celém rodinném domě. Dětský pokoj totiž musí zářit pohodou, bezpečím, jistotou a dostatečným množstvím prostoru. Kromě toho by měl být dětský pokoj útulný, aby se v něm vaše dítě cítilo dobře. Dítě by si mělo umět v této místnosti hrát i učit. Rozhodně není dobré dětský pokoj vybavovat zbytečnostmi nebo více barvami. Dítě se pak nezaměřuje na hraní nebo učení, ale na zcela jiné věci. Jinými slovy by vaše dítě nebo děti neměli být rozptylovány.


Zařizujeme dětský pokoj v rodinném domě

Dětský pokoj je zároveň místností, která nejčastějí mění svů vzhled. To se netýká jen volby barev na zdech, ale také nábytku. Nemáme tím na mysli hned pořizování nového nábytku, ale jeho přestavbu. Zkrátka skříň bude rázem na druhé stráně místností, než tomu bylo doposud. Děti vyžadují pravidelnější změny a sami si řeknou, kdy chtějí svůj pokoj předělat tak, aby získali výše uvedenou změnu. V žádném případě není dobré dětem zařizovat pokoj svépomocí, bez toho, aniž by u toho byli. Děti si řeknou, jak si představují ideálně svou místnost.

V některých případech vám nápady dětí nebudou dávat smysl. Na druhou stranu, budou-li se v pokoji cítit dobře, snažte se jim vyhovět. Ačklliv by se i dětský pokoj měl řídit pravidly, čas od času se u některých dětí zrodí zvláštní originalita, jež vám nemusí dojít okamžitě. Co se týče barev, volte takové barvy, které nebudou příliš tmavé, ale ani světlé. Tmavé barvy nejsou dobré z toho důvodu, že dítě nedokážou rozveselit. Dětský pokoj by měl zářit energií a radosti. Naopak příliš světlé a výrazné barvy dítě budou rozptylovat. Dítě se následně nedokáže zaměřovat na učení nebo hraní.

Na co se u dětí dále zaměřit?

Stěny nemusí být čistě jen vymalované. Pokud má vaše dítě rádo nějaký seriál nebo film, pořiďte mu samolepky na zeď, které si může nalepit. Ve stejném stylu se snažte poté udržovat celý pokoj. To platí i o textilii, dekoracích a povlečení. Dítě se vždy zaměří na oblíbenou hru, seriál nebo film. Podle tohoto tématu můžete následně vybavit celý dětský pokoj. Uvidíte, že se právě v tomto dětském pokoji bude cítit v bezpečí, protože bude mít poblíž své oblíbené téma. Kromě toho uvidí, že se mu věnujete a všímáte si, jaké má záliby a zájmy.

Jak již bylo ale sděleno v odstavcích výše. Musíte počítat s tím, že se tyto záliby a zájmy budou postupem času měnit. Tím se budou měnit i nálady dítěte, a tak je relativně velká pravděpodobnost, že časem bude chtít vaše dítě vybavit dětský pokoj jiným způsobem. S tím ale zkrátka musíte bohužel počítat. Snažte se dítěti vždy vyhovět, pokud to lze. V případě, že nemáte tyto možnosti, pokuste se najít alespoň společný kompromis.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..