Výběr barvy do dětského pokoje pro děti různého věku

Zařizování dětského pokoje nebývá vůbec jednoduchým procesem. Jedna věc je však vybavit dětský pokoj a druhá věc vybrat vhodnou barvu, která se do této místnosti hodí. Pokud si právě s výběrem barev nevíte rady, pak vám s touto problematikou poradíme. V žádném případě není výběr barvy do dětského pokoje pouze o tom, vejít do specializovaného obchodu a sáhnout po první, která vám padne pod ruce. Výběr barvy by se měl důkladně zvážit, protože se jedná o barvu, která slouží pro dětský pokoj. Ne všechny barvy jsou vhodné pro dětský pokoj. Barva by totiž dítě neměla rozptylovat.


Jaké barvy nepřipadají v úvahu?

Barvy, jež se nehodí do dětského pokoje lze shrnout do jedné věty. Jedná se zejména o razící barvy. Pokud zvolíte příliš neonovou nebo razící barvu, pak se dítě bude soustředit více na stěny, nikoliv na své povinnosti. To platí jak u menších, tak starších dětí. Barva by měla být taková, aby se vaše dítě mohlo bez problému soustředit na své povinnosti. Mezi tyto povinnosti patří například škola. V první řadě si prozradíme, jaké barvy se hodí pro kojence a malé děti. Pro děti tohoto věku je ideální se zaměřit například na modrou, růžovou nebo krémovou barvu. Opět by se mělo jednat o světlé odstíny.

Co se týče razících barev, ty plně vynechte. Zvlášť u kojenců to platí dvojnásob. Kojenec a batole by se mělo učit novým věcem. Bude-li mít však hlavu vytočenou neustále na stěnu, pak jej novým věcem jednoduše řečeno nenaučíte. O jemné růžové, modré a krémové se ví, že malé děti uklidňují. Právě to je také důvod, proč jsou tyto barvy vhodné. Rozhodně se nepokoušejte experimentovat. Vámi vybraný experiment by se vám totiž nemusel vyplatit. Nyní se podíváme na vhodné barvy pro děti, které chodí do školky. Jaké barvy se hodí k těmto dětem? I pro děti tohoto věku se hodí převážně růžová a modrá barva. Záležet bude pochopitelně na pohlaví dítěte. Je také dobré se ovšem zeptat na jejich názor. Velké množství dětí vám ovšem sdělí, že by si přálo výše uvedené barvy.

Vynechat nemusíte ani samolepky na zeď

U dětí, které chodí do školky nemusíte vynechat ani samolepky na zeď. Dítě v tomto věku už má svůj vzor. Tento vzor může být hrdina z filmu nebo počítačových her. Nechte promluvit vaše dítě. Nejčastěji se děti zaměřují například na Minecraft, Ledové království nebo Marvel. Na vymalovanou stěnu tak můžete umístit jednu, maximálně dvě samolepky, jež zvýrazní dětský pokoj. Nemusíte se bát toho, že by tato samolepka vaše dítě nenechala plnit si své povinnosti. Samolepka na zeď je daleko lepší než razící barva, která rozzáří celou místnost.

Jaké barvy zvolit pro děti ve školním věku? Tady už můžete volit prakticky jakoukoliv barvu. Co se týče razících barev, buďte opět trochu při zemi. Ačkoliv mají děti ve školním věku více rozumu, razící barvy by je rovněž mohli rozptylovat. Kromě růžové a modré můžete volit také klasickou bílou, šedou nebo žlutou. Mezi vhodné varianty patří například žlutá v kombinací se šedou. Jakou barvu ovšem zvolíte bude záležet z větší částí na vašem dítěti. Rozhodně byste vaše dítě neměli obcházet. Pro teenagery už je výběr barvy plně v jejich režií. Tady už s výběrem nelze prakticky vůbec poradit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..