Vybíráme pracovní židli do rodinného domu pro home office

V dnešní době pracuje relativně velká část české populace z domova. Je to dáno také tím, že je mezi námi koronavirové onemocnění neboli pandemie. Právě ta přinutila hodně firem nabídnout svým zaměstnancům práci z domova. Pokud tedy pracujete ze svého rodinného domu, pak je důležité si pořídit židli, která vám umožní snadno pracovat bez toho, aniž by vás po uplynutí určitého času bolela záda. Jak vybrat kvalitní židli tak, aby se vám pracovalo dobře? Výběr kvalitní židle je dlouhodobou otázkou. Pracovat totiž budete pět dnů v týdnu. Bolest se může u nekvalitních židlí dostavit již po několika měsících.


Vybíráme kvalitní židli pro home office

Prvním důležitým bodem je pevnost a stabilita. To poznáte tak, že v momentě, kdy si na židli sednete, ucítíte jen centrální pružinu, která slouží pro bez problémové dosednutí. Celá židle, jako taková by ale měla zůstat pevná neboli stabilní. Na žádné částí židle by se neměla nacházet vůle. Jinými slovy by se neměly jednotlivé částí pohybovat do různých směru. Měly by být pevné a stabilní. Výběr koleček bude ovlivňovat podlaha. Měkká kolečka jsou vhodná pro beton nebo PVC, případně také parkety. Tvrdá kolečka jsou naopak vhodná pro měkký typ podlah.

Každá židle má dnes ve výbavě píst. Pomocí tohoto pístu si nastavíte výšku sezení. Kromě toho je to jakýsi tlumič, jak jsme již uvedli v předchozím odstavci. Tlumí náraz, a to ve chvíli, kdy si na židli sedáte. Vy tak neucítíte téměř nic. Dále se zaměřte na samotný sedák. Je dobré, aby byl sedák nastavitelný. Ideální variantou je anatomický sedák, jež se dokáže přizpůsobit přímo vašemu tělu. Sedák by měl být zároveň dostatečně široký na to, aby se vám sedělo pohodlně. Jedině tak předejdete dalším bolestem, které by se dříve nebo později mohly dostavit.

Na co se u židle dále zaměřit?

K dalším důležitým faktorům patří zádová a hlavová opěrka. I ty by se měli dokázat přizpůsobit vašemu tělu. To jsme konec konců uvedli v předchozím odstavci. Hlava by měla být v měkké opěrce, která vás nijak netlačí a podporuje vaší hlavu. Budete se divit, ale i potah neboli čalounění je u židle velice důležitým bodem, na kterém záleží. Mělo by se jednat o velice kvalitní materiál, který vydrží i několik let. Některé materiály se rychle poničí nebo promáčknou. Následně už nebude židle plnit takové parametry, jaké by měla. Na to je také potřeba se zaměřit.

V neposlední řadě se dívejte na servis a záruku. Nabízí výrobce delší záruku než 2 roky? Pak svému produktu bezesporu důvěřuje. V momentě, kdy ale prodejce nenabízí prakticky žádný servis a pouze 2 letou záruku, která spočívá z zákonu, zkuste se poohlédnout po prodejci, který svým produktům důvěřuje a může je tak nabídnout s plnohodnotným servisem a delší zárukou. I tento bod vám dokáže při výběru kvalitní židle pomoct.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..