Vybíráme solární sprchu

Určitě víte, jak nepříjemné je, když v horkém létě pracujete na zahradě, nebo sportujete a toužíte ze sebe smýt pot nebo špínu. Chodit kvůli sprchování či mytí do domu se příliš nechce. Ideálním řešením je proto solární sprcha, kterou můžete mít kdekoliv na zahradě, u rekreační chalupy nebo i u bazénu.


Tam je sprcha užitečná zejména jako prevence proti zanášení drobných nečistot do vody nebo znehodnocování vody potem, pokud se koupe v bazénu více osob. Ušetříte si tak námahu i bazénovou chemii potřebnou na čištění vody.

Druhy solární sprchy

Nejrozšířenější jsou patrně sprchy pevné, které se jednoduše přišroubují k pevné podložce. Tu může tvořit zámková dlažba, dlažební dřevěná podlaha terasy nebo betonový podstavec zapuštěný do trávníku. Solární sprchy jsou vyrobeny z plastu nebo z hliníku. Některé typy jsou doplněny o chromované prvky.

3713356643_890e05fc4e_b

Jak sprcha funguje

Tělo solární sprchy je koncipováno jako zásobník, který může mít obsah až 35 litrů vody. Zásobník funguje zároveň jako kolektor, v němž se voda ohřívá během slunečních dnů, a to mnohdy až na 60° C. Proto mají solární sprchy mísicí baterie, aby bylo možné si vodu namixovat podle potřeby a chuti každého uživatele. Dobrou radou je volba zásobníku o minimálním objemu 20 litrů, aby například v rodině nevypotřebovala veškerou teplou vodu jedna osoba.

3714156714_5e6b492f02_b

Umístění solární sprchy

Sprcha by měla být umístěna v místě, kam dopadá během dne co nejvíce slunečních paprsků. Díky tomu se nemusíte omezovat jen na opravdu horké dny, ale sprchu si na zahradě dopřávat od jara do podzimu. Je to rovněž příležitost pro začátek otužování, kdy můžete vodu míchat podle svého gusta.

3844203243_febda0e3d5_b
Samotná instalace solární sprchy je snadná. Napojíte ji jednoduše na vodovodní řad, a to přímo na vodovodní kohoutek pomocí rychlospojek a vodu povedete z domu zahradní hadicí, kterou můžete uložit do terénu, aby nepřekážela při chůzi nebo sekání trávníku. Pokud nechcete solární sprchu na zahradě zabudovávat napevno, existují rovněž velice praktické a jednoduché solární sprchy přenosné, které můžete využívat na zahradě podle momentální potřeby opravdu kdekoliv. Jejich zásobník slouží zároveň jako podstavec.

Zdroj obrázků: flickr.com(yue, Eli Duke)


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Jeden komentář k Vybíráme solární sprchu

  • Ls80  napsal:

    Toto je perfektná vec ,ale nie v krajine kde sú poriadne horúčavý 5 dní v roku ,ale v exotickej krajine je to fakt super vec.

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..