Vybíráme zahradní sekačku na trávu

Vlastní zahrada je radost, o kterou je však nutné náležitě pečovat. Pokud tedy nechcete, aby vám zelený živel, který pokrývá vaši soukromou oázu pohody, přerostl přes hlavu, je nejvyšší čas, vybrat si kvalitní zahradní sekačku na trávu na míru potřebám vaší zahrady.


Sekačka, se kterou posečete rychle, kvalitně a snadno!

Jen s takovou vás totiž i tato nepříliš oblíbená činnost, kterou je však potřeba pravidelně absolvovat, bude dost možná nakonec i bavit. Především je důležité vybírat zahradní sekačku na trávu dle velikosti sečené plochy. Na malou předzahrádku vám postačí elektrická sekačka s menším záběrem, ovšem pro snadné posekání rozlehlé zahrady oceníte více benzínovou sekačku s větším záběrem, dostatečně velkým sběrným košem a nejlépe také s pojezdem. Odborníci i výrobci sekaček doporučují u zahrad do šesti set metrů čtverečních využít elektrickou sekačku na trávu, u ploch do patnácti set metrů čtverečních benzínovou sekačku na trávu, a nad tuto plochu vsadit raději na traktůrek či rider. Pro nejvíce využívané a zatížené travnaté plochy pak můžete využít i praktického moderního pomocníka v podobě robotické sekačky, která vám sekání výrazně ulehčí a zvládne pořádný kus práce za vás. Při výběru je důležité zohlednit i zmiňovanou šíři záběru nože sekačky, ale také fakt, zda bude sekačku nejčastěji ovládat muž či žena. Starší osoby a příslušnice něžného pohlaví totiž rozhodně ocení nejen elektrický startér, ale také pojezd, který umí zkrátit i samotný čas sečení a vynaloženou námahu.

sekačka na trávu

Typy zahradních sekaček na trávu

Na každou velikost zahrady existuje to nejlepší řešení, stejně jako na vaši ochotu sekání. Zahradní sekačky totiž zvládnou nejen pravidelnou péči o dokonale upravený anglický trávník, ale také dokonale zkrotí i přerostlou trávu, do jejíž údržby se vám často nechce. Stačí si jen vybrat správný typ.

Rotační sekačky na trávu umí bravurně se svými rotujícími noži sekat kratší i vyšší trávu do zhruba pěti centimetrů. Zvládnou sekání do koše, mulčování i boční a zadní výhoz. Pro větší zahrady můžete vybírat rotační sekačky benzínové, pro menší plochy pak elektrické rotační sekačky.

Bubnové sekačky na trávu si umí poradit i s trávou výrazně přerostlou, trávu totiž ve skutečnosti nesekají, ale podtínají. Jejich motor je výkonný, váha těžší, a díky speciálnímu krytu umí poskládat trávu do řádku, což vám usnadní její následné sušení.

Vřetenové zahradní sekačky na trávu stříhají trávu o protiostří, a díky tomu posečený trávník nežloutne a nesesychá. Jsou ideální pro sečení anglického trávníku, sekat s nimi však musíte skutečně poctivě a pravidelně.

Zapomenout nesmíme ani na robotické sekačky, které umí sekat trávu, zatímco vy se koupete nebo odpočíváte. Hodit se vám můžou i strunové sekačky na trávu, které si poradí s trávou kolem plotů, záhonů či stromků.

Jaké parametry je dobré si u sekaček na trávu pohlídat?

Rozhodně hmotnost, pojezd, motor, šasi i sběrný koš.

Sběrný koš oceníte v případě, že nechcete nechat trávu ležet na trávníku, nechcete ji sušit, ani následně hrabat. Sběrný koš by obzvláště u větších zahrad měl být dostatečně prostorný, abyste nemuseli stále zastavovat a chodit jej vysypávat.

Šasi sekačky je velmi důležité proto, aby vám sekačka dlouho vydržela dobře sloužit a zvládla nápor terénu i odskakující kamínky. Nejčastěji je šasi sekačky vyrobeno z ABS plastů, slitin či kovu. Kovové šasi je těžší, nejvíce však vydrží. Naopak ABS plastové šasi je lehké, jeho životnost však výrazně kratší.

Motor sekačky na trávu by měl být rozhodně kvalitní a výkonný. Mezi nejlepší patří čtyřtaktní motory, které vynikají vysokou životností, nízkou spotřebou, a zároveň jim nechybí vysoký výkon.

Váha sekačky na trávu je také významným faktorem výběru. Vysoká hmotnost ovlivňuje ovládání sekačky i její obratnost, a obzvláště ženy či senioři by si měli vybírat sekačky s nižší hmotností či doplněné o pojezd.

Pojezd sekačky oceníte v kopcovitém terénu, při dlouhém sečení trávy i v případě, že vám chybí dostatek sil. Elektrické i benzínové sekačky můžete vybírat s tímto praktickým doplňkem, který umí výrazně zkrátit i čas sekání vašeho trávníku.

Mezi doplňkové funkce, které se vám také můžou hodit, rozhodně patří mulčování, nastavení výšky sečení a šířka záběru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,