Vybíráme zrcadlo

Zrcadlo je součást každé domácnosti. Pokud zvažujeme nákup nového, měli bychom si nejprve uvědomit několik důležitých „maličkostí“. Zrcadlo by mělo korespondovat s místností a to nejen esteticky, ale i funkčně.


Každá místnost je něčím specifická a tudíž potřebuje i specifické zrcadlo. Podle jiných kritérií budeme vybírat zrcadlo do koupelny, na chodbu. Každé totiž plní jinou funkci, tudíž musí splňovat jiné požadavky.

Zrcadla v koupelnách

Tato zrcadla jsou vystavována nejtěžší zátěži a to v podobě jak vlhkosti, tak i teploty. Obě se zde velice často mění. Ne každý materiál těmto dvěma domácím živlům odolává. Kupříkladu dřevo má sklony hnít ve vlhku a velice snadno se v něm v takovýchto podmínkách vyskytuje plíseň. Kovové komponenty by mohly podlehnout korozi. Jak tedy elegantně tyto dva problémy vyřešit? Nabízí se několik řešení. Jedno z nich je, že si zrcadlo necháme vyrobit na míru a vlepíme ho do vynechaného prostoru mezi dlaždice (nebude mít rám a volně splyne s obkladem).

Volte zrcadlo spíše větší, klidně třeba přes celou stěnu nad umyvadlem, opticky vám zvětší koupelnový prostor, který nebývá, hlavně v panelových domech, moc velký. Na přilepení použijte silikon a také nezapomeňte pečlivě utěsnit spáru mezi zrcadlem a obkladem. Zrcadlo by mělo být dobře osvětlené. Osvětlení by nemělo vycházet jen z jednoho místa (vytváří se stín). Sáhněte do nabídky podélných lamp nebo lišt, které umístíte nad zrcadlem a po obou stranách. U dražších zrcadel se přidává topná fólie proti zamlžení a někdy mají i hodiny. Každý to určitě zažil – ranní frmol a neustálé hlídání času. Pokud máte hodiny v zrcadle, nemusíte neustále odbíhat od umyvadla a kontrolovat čas.

Zrcadla do předsíně

Tady je nejdůležitější požadavek, aby zobrazilo celou naši postavu. Jestliže v chodbě není dostatek místa, řešením je zrcadlo integrované do dveří skříně. Velice hezky vypadá ve skříních vestavěných. Dejte však pozor, abyste měli od zrcadla dostatečnou vzdálenost a viděli celou postavu. Zrcadlo může být též součástí předsíňové sestavy.

Stejně důležitá, jako funkce zrcadla, je i vhodná kombinace s interiérem a bytovými doplňky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..