rýče

Vyplatí se rýč nebo lopata z Lidlu?

Ať jste automechanik, počítačový expert, svatební fotograf nebo zahrádkář, bez pořádného nářadí se neobejdete. Práce bez něj nejde od ruky, všechno dlouho trvá, člověk bývá mrzutý a unavený. Když ale chytíte do ruky ten správný vercajk, najednou se všechno daří, práce odsýpá, jste spokojen se sebou i svým výsledkem. Otázka ale je, jak správně nářadí rozpoznat a kde si ho pořídit. Nabízejí specializované prodejny opravdu kvalitní výrobky a může Lidl nabídnout zahrádkáři dobré nářadí?


Není nad osobní zkušenost. Kamarádi vám mohou vyprávět, co chtějí, v internetových diskusích si mohou psát, co je napadne. Cosi vám může napovědět použitý materiál, kvalita jeho zpracování, ale až když chytíte rýč nebo lopatu do ruky, zjistíte, jak na tom ve skutečnosti je.

Přesně takto jsem postupoval před lety, kdy se v akciové nabídce Lidlu objevily nerezový rýč, lopata i rycí vidle. V prodejně jsem si ho chytil do ruky, vyzkoušel, jak se drží, jako je vyvážený, jaký je dlouhý, zda nemá tenké železo, zda nevidím špatné svary nebo jiné vady. A protože se mi zamlouval, neváhali jsme „vyvalit“ pět stovek za „obyčejný“ rýč a pak nám dlouhá léta sloužil v naší malé zahradě. A výborně posloužil i při „akci století“, stěhování zahrady. Vykopali jsme staré i mladé stromy, keře i květiny včetně růží a vše znovu zasadili v nové zahradě. Tento rýč z Lidlu dobře prosekává i kořeny rostlin, dalo se s ním páčit.

Lopata z Lidlu

Proto když se loni v prodeji objevila i lopata, napsal jsem dokonce kompletní test lopaty Florabest. Kromě toho, že má lopatu z nerezu, která je mechanicky pevná, neodírá se ani neohýbá, nedělá jí problém štěrk, vápno ani zmrzlá zem, má skvěle vyřešenou rukojeť. Dobře padne do ruky a směrem dolů se rozšiřuje. Takže při držení a zapření se do materiálu se ruce na topůrku nekloužou, jako u levných lopat.

Takže moje odpověď po dlouholetých zkušenostech je jasná. Kvalitní rýč, lopata i rycí vidle z Lidlu prodávané pod značkou Florabest se za tu cenu určitě vyplatí a kdybychom je už v zahradě neměli, ve čtvrtek si je jdu koupit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..