Význam čištění fasády zatepleného domu

Jaro je konečně tady a pro majitele domů to značí jediné – měli by dát své nemovitosti do pořádku a zajistit, aby se těšila dlouhodobě krásnému vzhledu a dobrému technickému stavu. Zahálet by neměli ani ti, kteří si dům postavili teprve nedávno. Na zanedbané fasádě se mohou záhy objevit menší či větší trhliny.
 
 

Výrobci fasádních systémů zákazníky informují ohledně nezbytné hygieny – např. čištění teplou vodou pomocí vysokotlakého přístroje, ochrana protiplísňovými přípravky na čištění fasády apod. Horká voda funguje na špínu velmi efektivně, neboť ji uvolňuje a zároveň povrch desinfikuje.

Zvýšenou pozornost si zaslouží stavby v blízkosti lesa. Fasády domů v takových lokalitách jsou náchylné na plísně či mechy a potrápit je může také sražená vlhkost. Povrch budov ve městě zase zanáší prach a zplodiny v ovzduší.

 

 

Čištění fasád vhodně zvolenými prostředky zamezí tomu, aby dům nechátral. V případě nesprávného ošetření fasády dochází vlivem kombinace výše uvedených faktorů k postupné tvorbě trhlin a narušení systému zateplení. Ten kvůli tomu ztrácí původní vlastnosti a přestává účinně fungovat.

Nabízí se tedy otázka – jak vyčistit fasádu tak, aby byla opět v perfektní kondici? Pravděpodobně vám nezbude, než se obrátit na odborníky, kteří mají k dispozici zvedací techniku, znají potřebné technologické postupy a vyčistí dům rychle a šetrně.

Profesionálové z fasády odstraní běžné nečistoty i mikroorganismy v podobě mechů, plísní či řas. Poradí si také s graffiti a jinými špatně odstranitelnými nečistotami. V případě zájmu mohou fasádu po důkladném vyčištění natřít vhodně zvoleným ochranným nátěrem. Ten ochrání fasádní systém po dobu několika následujících let.

Na pravidelné čištění fasády pohlížejte jako na investici, která se vám vrátí v podobě ušetřených nákladů za opravy. Další informace na dané téma najdete na www.ars.cz.

Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..