Vyznáte se ve smlouvách při prodeji nemovitostí?

V průběhu života se několikrát dostaneme do situace, kdy kupujeme nebo prodáváme nemovitost. Tak jak se mění naše životní situace, mění se s ní i naše potřeby a možnosti. A tak prodáváme byt, kupujeme dům, pronajímáme chalupu po rodičích. Abychom se vyhnuli komplikacím i finančním ztrátám, je nutné mít dobré smlouvy. Kdo z nás se však v nich dobře vyzná? Kde nám poradí?


Nejsnazší je mít právníka v rodině. Ovšem se smlouvami o nemovitostech nám bratranec-rozvodový právník stejně nepomůže. Dobrá smlouva musí být napsána nejen tak, aby nás chránila před případným nedodržením podmínek druhou stranou nebo nezaplacením či neúplným splacením dohodnuté kupní ceny, ale současně nesmí být v rozporu se současným právním řádem. Převod nemovitosti můžete realizovat s pomocí realitní kanceláře, ale i bez její asistence. Znamená to ušetřit za provizi, ale na druhou stranu vás to stojí nějaký čas a námahu vyřídit vše sám, pokud si troufáte.

I tak však můžete smlouvu sepsat sami za využití bezplatně dostupných vzorů smluv na internetu. Vhodné je to zejména u standardních prodejů nemovitostí, kdy nemusíte řešit nijaké zvláštní podmínky převodu nebo financování koupě. V opačném případě se raději obraťte na odborníky, kteří mají zkušenosti s prodejem realit a se kterými se nemusíte bát problémů například s katastrem. Všechny potřebné informace a další dobré rady najdete na specializovaném webu o nemovitostech.

real-estate

Kromě právní pomoci tady najdete i přehled dostupných bytů a domů, pokud ještě nejste rozhodnuti, kde budete dál bydlet. A současně s pomocí tohoto webu prodáte svůj nevyužívaný domek. Výsledkem tak je úspora času i nákladů a dobrý pocit, že jste se vyvarovali zbytečných problémů. Za takových okolností se nemusíte obávat změny svého bydliště i několikrát za život. Vše proběhne bezpečné a v pořádku. Odborná a kvalifikovaná pomoc je vám na dosah. Více času tak můžete věnovat své rodině a své práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..