Zahradní altán pro zdravý odpočinek

Bydlíte v rodinném domě či jezdíte často na svou chalupu a zahrádku? Pokud ano, určitě znáte ty dny, kdy si chcete na zahradě prostě odpočinout. Hledáte místo, ale nemáte tušení kam si sednout? Vhodný pro vás bude altán. Jistě si říkáte, že vám vaše posezení stačí. Co však dělat pokud nastane dešťové období či naopak pokud bude příliš svítit slunce? Nebudete mít kam se schovat. Altán má mnoho výhod, oproti klasickému posezení venku. Více si o tom povíme v dalších odstavcích.


Výhody venkovního altánu

Jak už jsme zmínili, je největší výhoda altánu to, že se budete mít kam schovat. V horkých dnech uvítáte chvíli stínu. Naopak pokud bude pršet, můžete zůstat na čerstvém vzduchu, aniž by vám to déšť překazil. Další výhodou je to, že si zde můžete vytvořit relaxační koutek mimo dům. Altán může být kryt i z boku, což znamená, že se budete cítit v soukromí a nerušeni okolními vlivy. Můžete se tak schovat i před silným větrem. Stěny vás mohou ochránit i například pokud začne být zima ve večerních hodinách.

Altán a jeho materiály

Pokud jste se už rozhodli altán si pořídit, máte několik možností. Buď si postavíte altán sami, nebo jej můžete zakoupit ve spoustě obchodů.

V první řadě se rozhodněte, jestli budete chtít altán s bočními stěnami či pouze jako zastřešení posezení. Dále se musíte poohlédnout po konstrukci altánu. Existují dva druhy konstrukcí, a to trubkové a nůžkové. Jestliže do konstrukce nechcete moc investovat, zvolte trubkovou konstrukci. Pokud vám záleží na kvalitě, zvolte nůžkovou konstrukci.

Dále je řada na výběru vrchní plachty. Plachty bývají nejčastěji vyrobeny z polyesterové tkaniny (PEV) a z vnější strany jsou naimpregnovány vrstvou, která odpuzuje vodu a chrání tak altán před deštěm.

Pokud nechcete do zahradního altánu příliš investovat, můžete si zakoupit takzvaný zahradní stan, který altán plně nahradí.

Chcete altán, jako z pohádky?

Jestliže chcete nádherný altán, ve kterém budete chtít trávit čas se svým protějškem, vyberte si dřevěný altán. Je možné jej zakoupit, ale častěji jsou dřevěné altány vyráběny na zakázku a navrhovány přímo architektem či designerem.

Vybavení altánu

Do altánu bezpochyby pořiďte posezení, kde se můžete scházet s celou rodinou. Vybavit jej můžete i osvětlením a nějakými květinami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..