Zahradní skříň na nářadí

Připadá-li vám zahradní kůlna zbytečně velká pro pár kousků nejnutnějšího zahradního nářadí, můžete si postavit malý přístřešek. Snadno v něm uschováte rýč, lopatu, hrábě, květináče, granulované hnojivo a další drobnosti. Navíc takový přístřešek dobře sedne ke každé domovní stěně.


Požadavky na skříň

Pokud vám tedy taková malá skříň postačí, měla by splňovat určité parametry. Především by měla zvenku působit jako malá, ale obrovská, s dostatekem místa pro krátké, dlouhé i středně dlouhé nářadí. Rovněž by měla poskytovat dostatečný prostor pro pytel se zahradním substrátem, hnojiva pro květiny, okrasné keře či zeleninu. Měla by mít i místo pro pár hliněných květináčů.

Velkou výhodou je výsuvná pracovní plocha, na které lze přesazovat květiny, míchat barvy či provádět jiné lehčí práce.

end-table-349680_640

Tvar a rozměry

Tvarově může zahradní skříň na nářadí připomínat tradiční dílenskou šatnovou skříňku na oděvy a pracovní pomůcky. Výška musí být taková, aby se do ní vešel rýč, lopata, hrábě a podobné nářadí s dlouhou násadou. Elegantním rozdílem bude šikmá sedlová stříška, která zabrání zatékání dešťové vody dovnitř skříňky.

Příkladem je prostor o objemu půl metru krychlového, do kterého lze vměstnat neuvěřitelné množství nářadí a dalších zahradnických potřeb. Speciální vychytávkou mohou být dvoudílné dveře o hloubce v našem případě 15 cm, které pojmou veškeré nářadí s krátkou i dlouhou násadou. Zbytek skříně o hloubce dalších 45 cm zůstane k dispozici pro zahradní potřeby všeho druhu i velikostí.

cupboard-349935_640

Šikmá střecha je elegantním, ale velice praktickým prvkem, která může být pokryta asfaltovými šindely nebo ohnutým měděným plechem, který se časem zbarví do zelena. Použijete-li zelený nátěr na celou skříň, dosáhnete příjemného barevného sladění.

Použitý materiál

Nejpraktičtějším způsobem je použití desek pocházejících z přířezu ve stavebninách. Mohou to být například OSB desky nebo jiný materiál. Doporučuje se také silný gabun ve formě překližky, která je pro venkovní použití vhodná, pokud ji opatříte odolným nátěrem. Ze stejného materiálu zhotovíte i vnitřní police, jejichž velikost a výjemnou výšku si můžete volit podle svých vlastních potřeb s ohledem na předpokládané uskladňované nářadí a další zahradní potřeby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..