Aromalampy – bytový doplněk i domácí aromaterapie

Vůně může ovlivnit nejen naši náladu, ale i zdravotní stav. Dokonce může mít i terapeutické účinky. Těchto účinku je využíváno již po staletí. Pokud vás přepadne bolest hlavy, rýma či nachlazení, nemusíte ihned sahat pro prášky. Vyzkoušejte třeba vůni vonných olejů z aromalampy.


Aromalampa – nejčastěji keramická, někdy skleněná, či kovová nádoba, jež má na svém dně prostor pro svíčku a nad ním mističku na odpařování. Do mističky nalijeme vodu a přidáme aroma olej, po zapálení se voda zahřívá a okolí provoní silice z oleje.

Místo oleje lze použít vonné vosky. Kromě uvolňování příjemné vůně nám lampa, díky hořící svíčce, přináší i příjemné vjemy pocitové, které navozuje plápolání svíčky. To vše umocňuje pohodu a hřejivou atmosféru domova.

rattle-83104_960_720

Výběr aromalampy

Vybíráme nejen podle vzhledu, ale důležité jsou také parametry – čajová svíčka hoří tak čtyři až pět hodin, proto musíme volit lampu s dostatečnou nádržkou na vodu (dbáme na to, aby se voda neodpařila dřív, než dohoří svíčka), abychom předešli připálení olejů. To bychom se místo vůně dočkali nepříjemných zápachů. Důležitá je i vzdálenost nádobky od svíčky, zabráníme, aby se voda nezačala vařit, tím by došlo k úplnému znehodnocení účinků éterických olejů.

Náplně do lamp

Aroma oleje – nás lákají svou výraznou vůní. Obsahují éterické oleje v koncentrované podobě. Silice, či oleje se získávají z květů, plodů, listů, kůry a kořenů různými způsoby – destilací, lisováním, či extrakcí.

Vonné vosky – tuhá alternativa do aromalamp. Vkládají se namísto vonného oleje do mističky. Po zapálení svíčky se vosk rozpustí a začne se uvolňovat příjemná vůně, jež provoní váš interiér. V nabídce je velká řada květinových, ovocných nebo kořeněných vůní.

essential-oils-1433692_960_720

Nejčastěji používané vůně – růže – uklidní, dodá energii, anýz – pomáhá při viróze a nachlazení, cedrové dřevo – uklidňuje, levandule – osvěží vzduch, snižuje podráždění, meduňka – pomáhá při nespavosti, uleví od bolesti hlavy, citron – desinfikuje, čistí vzduch, eukalyptus – uleví při bolestech hlavy, vyčistí vzduch.

Pamatujte, že aromalampu musíte umístit na bezpečné místo mimo dosah nenechavých dětských ruček. Bojíte – li se používat otevřený oheň, můžete sáhnout po variantě elektrické či difuzéru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..