Kategorie Ostatní

Sloupy pro ploty lehce a rychle

Žádný majitel zahrady, ať už malé nebo velké, se nevyhne potřebě chránit ji před nepovolanými návštěvníky. Proti lidem, kteří tam nemají co hledat, i proti zvěři, která si v zahradě hledá potravu, ochráníme zahradu plotem. A abychom mohli postavit plot, musíme postavit nejprve jednotlivé sloupy. Vybudování plotu představuje dlouhodobou investici a také vyžaduje nemalé úsilí. Dnes ale s použitím nových technologií a postupů nemusíte organizovat brigádu velkého počtu lidí a brát si v práci dovolenou. Plot postavíte snadněji a rychleji, než si nyní představujete. A ani na odlehlých koncích zahrady nemusíte řešit přívod elektrické energie a dopravu strojů nebo těžkých materiálů. My jsme si zatím vždy vystačili dva, v trojici nám to samozřejmě šlo lépe.

Pokračování článku

Cibule u postele

Trápí vás nos, máte pocit, že „na vás něco leze“? Prochladli jste, ale nechcete jít k lékaři, protože víte, že vám stačí pár dní trochu se šetřit, večer se vypotit a za pár dní budete fit? U lékaře byste i tak strávili čas v čekárně mezi nemocnými lidmi a to žádnému člověku neprospěje. Namísto polykání tablet, které odstraňují příznaky, ale nemoc si nevšímají, zkuste osvědčený přírodní prostředek.

Plody, kter...

Pokračování článku

Aromalampy – bytový doplněk i domácí aromaterapie

Vůně může ovlivnit nejen naši náladu, ale i zdravotní stav. Dokonce může mít i terapeutické účinky. Těchto účinku je využíváno již po staletí. Pokud vás přepadne bolest hlavy, rýma či nachlazení, nemusíte ihned sahat pro prášky. Vyzkoušejte třeba vůni vonných olejů z aromalampy.

Pokračování článku

Podnikejte z obýváku

Rozhodnutí začít podnikat přichází v životě ze dvou hlavních příčin. První může být ztráta zaměstnání a tím i možnost uživit svou rodinu. A druhým impulsem bývá zjištění, že byste uměli poskytovat služby nebo dodávat zboží lépe, než to dělá firma, ve které jste zaměstnán a kde vás v podstatě brzdí v rozletu. Začít podnikat se dá i bez rozsáhlých investic a velkých budov. Stačí využít dostupné možnosti a důkladně naplánovat rozběh.

Pokračování článku

Sušení ovoce – efektivní metoda konzervace

V našich zeměpisných podmínkách dozrává ovoce na stromech v zahradách v létě a počátkem podzimu. Jedná se tedy o sezónní produkt a pokud máme zájem jíst domácí ovoce delší dobu, ideálně po celý rok, musíme najít způsob, jak ho uskladnit tak, aby vydrželo do dalšího sběru příští léto. Během skladování by nemělo podléhat zkáze ani by nemělo ztrácet nic ze svých vlastností. Těmi jsou zejména obsah vitamínů a minerálů a samozřejmě chuť. Jaké způsoby skladování ovoce jsou dostupné?

Pokračování článku

AV technika pro konferenční sály, hotely, restaurace, školy, ale i pro rodinné domy nebo byty

20. století bylo obdobím, kdy audiovizuální technika prošla jen těžko uvěřitelným vývoje. Od hudebních válečků a profesionálních fonografů se dostala až k prostorovému zvuku a 3D obrazu. Slouží nám nejen jako zdroj zábavy, je i cenným nositelem informací a komplexního kulturního vyžití. Díky jejímu propojení se světem informační techniky a počítačů se možnosti audiovizuální techniky navíc dále posouvají. Současné audiovizuální přístroje se tak stávají dalšími prvky domácí nebo firemní sítě.

Pokračování článku

Nová vrata do garáže

Stavba nového domu je náročná. Vyžaduje spousty naší energie a někdy už chceme bydlet a ještě není vše hotovo. Když však už rodina je kompletně přestěhovaná do nového, pokoje jsou zařízené nábytkem, děti chodí do nové školy, už znáte skoro všechny sousedy, je čas dokončit i garáže pro vaše auta. To znamená vybrat správného dodavatele taky pro garážové brány. Oblíbené jsou sekční garážové brány. Řekneme vám proč.

Pokračování článku

Kvalita pro vaše mazlíčky

Pes je dnes spíše členem rodiny, než pracovním pomocníkem a strážcem obydlí. Stále více pejsků sdílí bydlení se svými pány a psí boudu už ani nezná. A podobně je to i s kočkami. Z lovkyň myší se staly společnice, které namísto toulání se po nocích tráví čas se svými pány na sedačce v obýváku. Na tuhle změnu životního stylu našich čtyřnohých přátel bychom měli reagovat i přiměřenou potravou pro ně.

Pokračování článku

Elektrický plot

Elektrický plot mnozí z nás známe jako elektrický ohradník na pastvinách, kde má za účel zabránit pasoucímu se skotu v opuštění vyhrazeného pozemku. Ovšem pokud máte třeba neposlušného pejska na své zahradě, který se rád toulá, můžete mu v jeho zálibě zabránit rovněž elektrickým plotem.

Pokračování článku

Bydlení domácích mazlíčků

Láska ke zvířatům je mnoha lidem vrozená, a proto si pořízují domácí mazlíčky. Převážně se jedná o psy a kočky, ovšem výjimkou nejsou ani další zvířata, jako jsou hlavně u dětí oblíbená morčata, fretky, myši a další zástupce zvířecí říše.

Pokračování článku