Domácí fontány

Fontánky a fontány nejsou doménou pouze parků a zahrad. Dnes si můžete pořídit i domácí fontánu nebo fontánku, které nejsou pouhou dekorací. Slouží také jako prostředek k uklidnění, relaxaci a snění při poslouchání šplouchající vody. Je to skvělá možnost, jak se odreagovat od každodenního shonu v klidu domova.Nemusíte proto chodit ani do lázní či wellness center, kde domácí fontány našly své uplatnění již dříve. Všechny domácí fontány a fontánky mají výborné relaxační účinky díky tichému chodu čerpadla, které vás v žádném případě nebude rušit při odpočinku, ani při sledování televizních pořadů. Naopak vám doma vytvoří milé prostředí připomínající šplouchání vody v přírodě.


Na základě pozorování účinků domácích fontán bylo zjištěno, že mají vliv na odbourání stresu, blahodárně působí na psychiku a kromě toho také snižují rizika přenášení infekcí vzduchem. Fontány nejenže dokáží příjemně zvlhčit vzduch, což je blahodárné zejména v zimním období v místnostech s dálkovým vytápěním, ale mají i léčebné účinky. Platí to zejména pro fontány z polodrahokamů, které mají různorodou energii příznivě působící na zdraví.
4483291710_d762e3fe15_b
Design domácích fontán je rozmanitý. Nejčastěji to bývají kamenné fontány, nebo kombinace kámen-stěny. Pořídit si můžete i velké fontány, nebo fontány z keramiky či vulkanického kamene. Domácí fontány existují také jako mlhovače a párovače. Mohou se stát atraktivní dekorací nejen v domácnosti, ale i v hotelových halách, zasedacích místnostech či obchodních domech.

6298435128_edd356f322_b
Domácí pokojové fontány jsou okrasou interiéru, navozují příjemnou atmosféru a zároveň zvlhčují suchý vzduch. Většinou mají uzavřený oběh vody díky vlastnímu oběhovému čerpadlu a některé jsou obohaceny o různé doplňující funkce. Zajímavá je například fontána, u které voda nadnáší kuličku, která je navíc prosvětlena. U fontán s barevným osvětlením, čili světelnou chromoterapií se barvy mění v celém barevném spektru. Některé domácí fontány jsou vyrobeny z pryskyřice s povrchem napodobujícím přírodní kámen. Vodu do všech domácích fontán můžete použít jak z vodovodu, tak destilovanou.

Zdroj obrázků: flickr.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..