Dřevostavba v kostce

Při stavbě rodinného domu se lidé stále bojí dřevěných staveb. Mají totiž pocit, že dřevostavby nevydrží tolik, co jiné typy rodinných domů. Jinými slovy jsou toho názoru, že nemají takovou životnost. Jak je to ve skutečnosti, co se týče dřevostaveb? Vydrží dřevostavby bez problémů i několik desítek let nebo bude potřeba do nich čas od času investovat nemalé finanční prostředky? Vše se pochopitelně odvíjí od toho, kdo vám rodinný dům bude stavět. Vždy je dobré se obrátit na odbornou společnost, jež se dřevostavbami zabývá. Otázkou je, zda i přes to vydrží.


Dřevostavby v kostce

První otázkou, kterou lidé pokládají, je životnost dřevostaveb. Velká část populace při stavbě rodinného domu má strach z materiálu, který je zde používán. Rozhodně se nemáte čeho bát. Dřevostavby jsou dnes plně vyhovující a srovnatelné s jinými typy rodinných domů. Co to znamená? Že je jejich životnost velice podobná, jako u zděných rodinných domů. U dřevostaveb se přísně kontroluje jejich kvalita, pevnost, životnost i stabilita. Na stavbu rodinného domu ze dřeva jsou tedy přísné požadavky. Jedině tak se jeho životnost vyrovná zděným rodinným domům.

Dalším častým dotazem bývá dřevostavba a požár. I malé dítě ví, že dřevo snadno a rádo hoří. Stačí malá nehoda a problém je tak na světě. Jak je to u dřevostaveb? Nejedná se pouze o dřevo. Snadno hoří i další materiály. Stačí k tomu jen určitá teplota a požár svým způsobem může začít. Dřevěné konstrukce a celkově stavba ze dřeva je ovšem přizpůsobená a odolná proti požárům. Je stavěná tedy tak, aby byla požárně odolná. Nemusíte se tak bát, že vám dřevostavba vydrží pouhých pár týdnů nebo měsíců. Dřevostavby jsou opravdu plně bezpečné, odolné a stabilní.

Škůdci a zničení dřevostavby?

Třetím problémem bývají obavy z poškození dřevostavby různými škůdci. Největší hrozbou jsou pro obyvatele bezesporu červotoči. O těch se ví, že napadají dřevěné materiály. Jak je to u dřevostaveb? Je potřeba se připravit na to, že mohou červotoči nebo jiní škůdci napadnout samotnou stavbu? Dojde následně k poškození rodinného domu? Zde je nutné zmínit bod, který byl uveden v předchozích odstavcích. Záleží na tom, kdo bude rodinný dům stavět. U staveb svépomocí může dojít k poškození ze strany červotočů nebo jiných škůdců.

Samozřejmě to není jenom o tom, kdo rodinný dům staví, ale i kdo v něm bydlí. O dřevostavbu je důležité pečovat. Pokud tento bod vynecháte, pak se i u staveb odbornou firmou můžete obávat nejhoršího scénáře, co se týče škůdců. Na stavbu rodinného domu tohoto typu si rozhodně přivolejte tým odborníků. Ti vám poté sdělí, jak máte následující roky o dřevostavbu pečovat. Odborné firmy na stavbu ví, jak mají zvládnout konstrukční detaily. Znají princip samotné stavby. V neposlední řadě je dobré vyhledat takovou firmu, jež má bohaté reference a recenze. Jestliže tak učiníte, nemáte se čeho obávat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Nechte zprávu

Váš komentář

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..